Paweł Brożek, Wisła Kraków

Autor: CYFRASPORT

Wisła - Pogoń. Biała Gwiazda kończy jesień na podium

2013-12-16 21:04

Gole Pawła Brożka i Łukasza Burligi zapewniły Wiśle Kraków zwycięstwo z Pogonią Szczecin w ostatnim meczu Ekstraklasy w 2013 roku. Dzięki zwycięstwu 2:1 "Biała Gwiazda" zakonczyła rok na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Wisła objęła prowadzenie w 19. minucie spotkania. Garguła dośrodkował piłkę na długi słupek, Guerrier zgrał piłkę głową do Pawła Brożka, a ten bez problemu uimeścił futbolówkę w bramce.

Przeczytaj koniecznie: Wyniki losowania LM: Manchester City - Barcelona i Arsenal - Bayern. Analizujemy, co stanie się w Lidze Mistrzów na wiosnę

Na kolejnego gola trzeba było czekać do drugiej części spotkania. W 54. minucie. Łukasz Burliga po akcji z Pawłem Brożkiem pokonał Radosława Janukiweicza. Pogoń zdołała jeszcze odpowiedzieć w 70. minucie. Michał Miśkiewicz faulował w polu karnym Marcina Robaka, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. Chwilę później Robak trafił jeszcze w poprzeczkę, ale wynik nie uległ już zmianie.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
Paweł Brożek 19, Łukasz Burliga 54 - Marcin Robak 70 (karny)