Liga Europejska. Ruch Chorzów zremisował na Malcie

2010-07-15 21:00

Ruch Chorzów zremisował w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej tegorocznej Ligi Europejskiej. Chorzowianie wracają z Malty z wynikiem 1:1 ze starcia z Valettą FC.

Początek spotkania był bardzo obiecujący dla zawodników Waldemara Fornalika (47 l.). W 18. minucie gry, po faulu na Sebastianie Olszarze (29 l.) - karnego wykorzystał niezawodny w takich sytuacjach Wojciech Grzyb (36 l.).

Prowadzenia 1:0 Ruch nie oddał do przerwy, dzięki czemu "Niebiescy" schodzili na przerwę w dobrych nastrojach.

Niestety druga połowa przyniosła przewagę zespołu z Malty. Wynikiem starań gospodarzy było wyrównanie stanu meczu w 78 minucie. Bramkę na wagę remisu strzelił wprowadzony w 66. minucie Terence Scerri.