Autor: AP Photo FC Barcelona - Sevilla RELACJA NA ŻYWO. Mecz La Liga live w Internecie 20.10.2024 [WYNIK]

Gra Lewy, nie ma Szczęsnego

FC Barcelona - Sevilla RELACJA NA ŻYWO: Lewandowski opuścił boisko po dwóch golach! Grad bramek w Barcelonie [WYNIK]

Oczy wielu polskich kibiców będą zwrócone dzisiaj na mecz FC Barcelona - Sevilla w 10. kolejce La Liga. Robert Lewandowski powalczy o kolejne gole w hiszpańskiej ekstraklasie, a Wojciech Szczęsny po raz pierwszy znalazł się w meczowej kadrze nowego klubu. Hansi Flick zapowiadał, że jeszcze nie dojdzie do jego debiutu, ale kto wie, co wydarzy się w trakcie meczu? Zapraszamy na relację na żywo ze starcia Barcelony z Sevillą live na Sport.se.pl!

FC Barcelona - Sevilla 5:1

Bramki: 24', 39' Lewandowski, 28' Pedri, 82', 88' Pablo Torre - Idumbo

Kartki: Ansu Fati, Gavi - Pedrosa

Barcelona: Pena - Kounde, Cubarsi, Martinez, Balde - Pedri (83' Gavi), Eric, Casado - Yamal (76' Torre), Lewandowski (66' Victor), Raphinha (66' Fermin Lopez)

Sevilla: Nyland - Carmona, Bade, Marcao, Pedrosa - Gudelj, Agoume (70' Idumbo), Peque (46' Suso (70' Sow)) - Lukebakio, Isaac, Ejuke (45+1' Lokonga)

Na żywo

FC Barcelona - Sevilla

90'

Gol uznany po analizie VAR. Pogramy jeszcze cztery minuty.

88'

GOOOOOL! Pedro Torre uderza bezpośrednio z rzutu wolnego, wszyscy minęli piłkę, która wpadła do siaki.

87' 4:1

Ależ fenomenalnie Indumbo znalazł się w polu karnym. Znakomita piłka na dobieg. Wykorzystał swoją prędkość i technicznie, płasko uderzył obok Peni.

86'

Barcelona naciska, ale mimo zamieszania w polu karnym i tak był spalony.

83'

Poruszający moment na boisku. Gavi po blisko roku przerwy wraca do gry.

82'

GOOOOOOL!

4:0 dla "Dumy Katalonii". Pablo Torre skierował piłkę do siatki po rykoszecie.

78'

74'

Żółta kartka dla Ansu Fatiego po kolejnym faulu.

72'

Spory spalony, ale sędzia pozwolił Lukebakio strzelić gola i dopiero wtedy podniósł chorągiewkę.

72'

Ansu Fati świetnie zagrał głową, ale czujny Nyland pewnie chwyta piłkę.

70'

Zmiany także w zespole Sevilli. Boisko opuszczają Suso i Agoume. Na placu gry pojawili się Sow i Idumbo.

66'

Już dwóch Polaków na ławce rezerwowych. Robert Lewandowski opuszcza boisko razem z Raphinhą.

64'

Suso położył rywala i próbował uderzyć, ale został zablokowany.

59'

Czy to miał być rzut karny dla Sevilli? Spóźniony Cubarsi fauluje rywala, ale był spalony.

57'

54'

Romero zatrzymany w polu karnym. Tylko rzut rożny dla Sevilli.

49'

Kolejny gol dla Barcelony. Raphinha świetnie uderza po prostopadłej piłce. Niestety, był spalony...

48'

Yamal sprzed pola karnego zewnętrzną częścią stopy. Nyland broni z problemami.

47'

Raphinha atakuje skrzydłem. Próba podania i tylko rzut rożny.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

45+4'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Barcelona świetnie rozpoczęła to spotkanie i jest na świetnej drodze, by umocnić się w fotelu lidera. Dwie bramki? Autorstwa Roberta Lewandowskiego.

45+4'

Żółta kartka dla Pedrosy.

45+1'

Lamine Yamal dostał świetną piłkę, ale uderzył fatalnie...

46'

44'

Oj, bolesna kontuzja Ejuke. Piłkarz Sevilli biegł i nagle upadł. Wygląda na kłopoty z mięśniem.

42'

Casado uderza sprzed pola karnego. Piłka za linią końcową boiska po rykoszecie.

39'

GOOOOOL! Drugie trafienie Roberta Lewandowskiego w tym meczu! Polak przekierował uderzenie kolegi sprzed pola karnego do bramki.

38'

36'

Fenomenalne zagranie do Lewandowskiego. nie było spalonego, ale nasz napastnik nie pokonał rywala.

35'

Świetne podanie do Raphinhy na wybieg. Nyland opuścił bramkę i nastraszył rywala, który nawet nie trafił w futbolówkę.

32'

Sevilla atakuje, ale świetnie skutecznie interweniowali obrońcy "Dumy Katalonii".

28' 2:0

GOOOOOOOL!

Pedri fenomenalnie wykończył akcję "Dumy Katalonii". Kontra. Lewandowski świetnie uruchomił Yamala, który podał do Pedriego. Ten uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.

27'

Lewandowski znowu w polu karnym. Polak podaje do kolegi, ale skutecznie interweniują obrońcy.

24' 1:0

GOOOOOOL!

Robert Lewandowski pewnie wykonał rzut karny. Płaskie uderzenie w lewy dolny róg i mamy 1:0.

22'

RZUT KARNY DLA BARCELONY!

19'

Romero zatrzymywany przed polem karnym. Lukebakio dostał piłkę, ale po strzale odbiła się ona od rywala. Tylko rzut rożny.

17'

Fatalny strzał Fatiego z pola karnego.

17'

15'

Faul Baldego na Isaacu. Mocny stempel na stawie skokowym.

13'

Aut po niecelnym zagraniu Pedriego.

9'

Lukebakio z pierwszym uderzeniem dla Sevilli. Niecelnie.

6'

Fati przedarł się w pole karne rywali i próbował odegrać do Lewandowskiego. Zrobił to niedokładnie.

4'

Na razie szarpane tempo, gdzie obie drużyny dość szybko gubią posiadanie piłki, choć to gospodarze ciut częściej się przy niej utrzymują.

1'

Zaczynamy!

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek w spotkaniu!

Jeszcze przed meczem mamy zmianę w składzie Barcelony. Na rozgrzewce kontuzjo doznał Eric Garcia, a jego miejsce zajął Ansu Fati.

Trener Barcelony nie rozważa na razie zmiany pierwszego bramkarza. Nie wiemy, kiedy zadebiutuje Szczęsny.

Barcelona jest liderem La Liga, ale punktami zrównał się z nią Real Madryt.

ZNAMY SKŁADY!

Barcelona: Pena - Kounde, Cubarsi, Martinez, Balde - Pedri, Eric, Casado - Yamal, Lewandowski, Raphinha

Sevilla: Nyland - Carmona, Bade, Marcao, Pedrosa - Gudelj, Agoume, Peque - Lukebakio, Isaac, Ejuke

FC Barcelona po 9 kolejkach prowadzi w tabeli La Liga przed Realem Madryt, ale odwieczny rywal zrównał się z nią punktami po sobotnim zwycięstwie z Celtą Vigo (2:1). Zespół Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego ma szansę odzyskać przewagę, ale na jego drodze stanie w niedzielę Sevilla. Jeden z bardziej utytułowanych hiszpańskich klubów tego wieku przeżywa trudniejszy okres, ale wciąż jest groźny. Kibice Barcy liczą więc m.in. na Lewandowskiego, który świetnie zaczął sezon i z 10 golami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Wielu Polaków liczyło też na debiut Szczęsnego w tym meczu, ale na sobotniej konferencji trener Hansi Flick zapowiedział, że nie planuje zmian w bramce i ponownie postawi na Inakiego Penę. Piłka bywa jednak nieprzewidywalna i nie wiadomo, co wydarzy się w trakcie meczu.

FC Barcelona - Sevilla na żywo relacja live z meczu La Liga 20 października

Dla Barcelony mecz z Sevillą to szansa na utrzymanie przewagi 3 punktów nad Realem, a także sprawdzian generalny przed niezwykle wymagającym tygodniem. Już w środę "Duma Katalonii" zagra w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium, a trzy dni później czeka ją wyjazd do Madrytu na El Clasico. Najbliższe trzy mecze wiele powiedzą o drużynie Flicka, która błyszczy od początku sezonu, ale dopiero teraz stanie przed najtrudniejszymi wyzwaniami. A wszystko zacznie już dziś z Sevillą o godzinie 21:00!