Baraże el. MŚ 2022: Co da Polsce rozstawienie? Jakie wyniki, by Polska była rozstawiona w barażach

2021-11-15 23:41

W el. MŚ 2022 kadra prowadzona przez Paulo Sousę zapewniła sobie awans do baraży. Biało-czerwoni w marcu powalczą o wyjazd do Kataru. Sztuka ta z pewnością nie będzie najłatwiejsza, a porażka z Węgrami 1:2 może ją jeszcze utrudnić. Wszyscy potencjalni rywale to ścisła europejska czołówka, bowiem można trafić na m.in. Portugalię, Włochy i Szwecję. Co da Polsce rozstawienie? Jakie wyniki, by Polska była rozstawiona w barażach?

Nie tak wyobrażali sobie koniec 2021 roku polscy kibice. Magia Stadionu Narodowego, na którym Biało-Czerwoni byli niepokonani od marca 2014 r., skończyła się w poniedziałkowy wieczór. Porażka z Węgrami oznacza, że podopieczni Paulo Sousy muszą czekać na wtorkowe rozstrzygnięcia, by dowiedzieć się, czy będą rozstawieni w fazie play-off walki o wyjazd do Kataru. Na dzień 15 listopada zajmują oni ostatnie miejsce gwarantujące rozstawienie, ale potwierdzenie takiego scenariusza przyjdzie dopiero we wtorek. Właśnie wtedy odbędą się ostatnie mecze fazy grupowej kwalifikacji do MŚ 2022, a sprawa baraży ostatecznie się wyjaśni.

Stadion Narodowy odczarowany! Węgrzy pokonali Polskę w ostatnim meczu eliminacji, droga przez baraże może być znacznie trudniejsza

Co musi się wydarzyć, by Polska była rozstawiona?

W barażach o grę w Katarze powalczy dwanaście zespołów - dziesięć ekip, które zajmą drugie miejsca w grupach eliminacji MŚ oraz dwie reprezentacje ze ścieżki Ligi Narodów. Narodowe kadry zostaną podzielone na trzy czterozespołowe grupy, w których rozegrane będą półfinały i finał - w obu przypadkach po jednym meczu. Nie będzie rewanżów! Awans zapewni sobie tylko zwycięzca obu spotkań.

Polskę z premiowanej pozycji wciąż mogą zrzucić: Walia, Turcja/Norwegia/Holandia i Finlandia. Wszystkie te zespoły zakończą zmagania we wtorek, a jakie scenariusze są korzystne dla naszej reprezentacji? Przeanalizowaliśmy to zaraz po meczu z Węgrami.

MEMY po meczu Polska - Węgry. Wojciech Szczęsny i Matty Cash zaorani przez internautów

Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ w Katarze 2022?

Jakie wyniki, by Polska była rozstawiona w barażach?

Najprościej zacząć od Finlandii, bowiem jej szanse są czysto matematyczne. Grają oni z Francją, a musieliby wygrać 6 bramkami, by wyprzedzić Biało-Czerwonych. Znacznie poważniejszymi rywalami są inne, pozostałe w grze, reprezentacje. Walii wystarczy remis w starciu z Belgią u siebie, a ta ma już zapewniony bilet do Kataru. Łatwo więc stwierdzić, że dla Polski jedynym korzystnym wynikiem jest zwycięstwo Belgii. Każdy inny rezultat zepchnie naszą kadrę na nierozstawione miejsce. Skomplikowana sytuacja ma miejsce w grupie G.

W niej wciąż rywalizują aż trzy zespoły. Holandia prowadzi z 20 punktami, a za nią z dwoma „oczkami” mniej plasują się Turcja i Norwegia. We wtorek dojdzie do bezpośredniego starcia Holandia – Norwegia. Zwycięstwo Norwegii automatycznie zrzuca Polskę z rozstawionej pozycji, ale każdy inny wynik pozwala nam zachować na to szansę. Tutaj do gry wchodzi Turcja, która wyjedzie do Czarnogóry. Jeśli Turcy wygrają, to Polacy spadną z premiowanego miejsca niezależnie od wyniku starcia Holandia – Norwegia. Jeśli Czarnogóra urwie punkty faworytom, to tylko zwycięstwo Norwegii zepchnie naszą reprezentację z czołowej szóstki.

Baraże el. MŚ 2022: Kto w nich zagra? (kursywą zespoły rozstawione na dzień 15.11)

 1. Portugalia - 17 pkt
 2. Szkocja - 17 pkt
 3. Włochy - 16 pkt
 4. Rosja - 16 pkt
 5. Szwecja - 15 pkt
 6. Polska - 14 pkt
 7. Walia - 14 pkt
 8. Turcja - 12 pkt
 9. Macedonia Północna - 12 pkt
 10. Finlandia - 11 pkt
 11. Austria- Liga Narodów
 12. Czechy - Liga Narodów

Polacy grają, Węgrzy strzelają! Kuriozalna bramka stracona na PGE Narodowym [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze