Bogusław Kaczmarek

i

Autor: Cyfrasport Bogusław Kaczmarek

Bogusław Kaczmarek zachwycony grą kadrowicza z Anglią. Nazwał go hieną

2021-09-10 13:01

Po sześciu kolejkach reprezentacja Polski zajmuje trzecie miejsce w grupie i zachowuje szanse na awans do finałów mistrzostw świata. Biało-czerwoni zremisowali 1:1 z Anglią po bardzo dobrym spotkaniu. Trener Bogusław Kaczmarek w rozmowie z Polską Agencją Prasową docenił postawę kadrowiczów w starciu z liderem grupy. Wskazał także piłkarza, który nie pękł przed Anglikami i go zachwycił.

- Polonia rediviva, czyli Polska odrodzona - powiedział trener Bogusław Kaczmarek w rozmowie z PAP. - Mecz z Anglią przywrócił w narodzie nadzieję, że jesteśmy w stanie przebrnąć przez baraże i awansować do mistrzostw świata. A nie będę ukrywał, że po dotychczasowych dokonaniach reprezentacji prowadzonej przez trenera Paulo Sousę miałem co do tego bardzo duże wątpliwości – przyznał Kaczmarek. - U nas jest albo zenit, albo nadir, natomiast często zapominamy, że po środku też toczy się życie. Pamiętamy komentarze po ostatnich spotkaniach z Albanią i San Marino, natomiast teraz kibice wpadli na Stadionie Narodowym w taką euforię, jakbyśmy co najmniej zremisowali na Wembley, a ten punkt dał nam bezpośredni awans do finałowego turnieju – nadmienił. Szkoleniowiec podkreślił, że Polacy byli pod każdym względem bardzo dobrze przygotowani do spotkania z wicemistrzem Europy i swoją postawą zaskoczyli rywali. - Zaczęliśmy z nastawieniem, że jeśli wy nas obrażacie, to my wam pokażemy. Widać było, że do tego spotkania piłkarze podeszli z innym nastawieniem niż do wcześniejszych meczów. Miałem co prawda obawy, że tego animuszu wystarczy nam na 10 minut, a później będzie tradycyjna plaża, jednak na szczęście okazały się one płonne. Drużyna grała z olbrzymią determinacją, zaangażowaniem i nieustępliwością, pokazała charakter oraz udowodniła, że stać ją na zdecydowanie inny futbol od tego, który prezentowała we wcześniejszych potyczkach. To wszystko wyraźnie zaskoczyło Anglików – analizował.

Wściekły Boniek jedzie po Anglikach po szkalujących oskarżeniach o rasizm! Ważne słowa o Gliku

Kulisy meczu Polska - Anglia. To było szaleństwo! | Futbologia

Asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski przekonuje, że biało-czerwoni mogli z tego meczu wyciągnąć więcej niż jeden punkt. - Nasza organizacja gry stała na dobrym poziomie, przeprowadziliśmy też wiele ładnych akcji oskrzydlających, ale na końcu brakowało konkretnego i precyzyjnego podania. Gratulacje dla Damiana Szymańskiego za gola, jednak w tej sytuacji po raz kolejny wyszedł geniusz Roberta Lewandowskiego. Jego zagranie to był majstersztyk. Lider gości Harry Kane zdobył co prawda bramkę, ale Robert wypadł od niego zdecydowanie lepiej – ocenił Kaczmarek wyróżnił także Pawła Dawidowicza, który po prawej stronie bloku obronnego zastąpił Bartosza Bereszyńskiego: - W sporcie pech jednej osoby jest szczęściem innej i tym razem na kontuzji Bereszyńskiego zyskał Dawidowicz. Oglądając jego występy w Veronie od dawna apelowałem, żeby dać mu w reprezentacji szansę, tym bardziej że do gry w układzie z trzema obrońcami jest lepiej przystosowany niż "Bereś". I w meczu z Anglią "Hiena" wypadł znakomicie. Toczył heroiczne i widowiskowe, często wręcz zapaśnicze pojedynki z Jackiem Grealishem oraz Raheemem Sterlingiem – podsumował.

Wyszła na jaw prawda o bohaterze kadry. Tego nikt nie wiedział o Damianie Szymańskim

Paweł Dawidowicz

i

Autor: Cyfrasport Paweł Dawidowicz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze