Damian Szymański

Autor: AP PHOTO Damian Szymański

Wyszła na jaw prawda o bohaterze kadry. Tego nikt nie wiedział o Damianie Szymańskim

2021-09-10 12:12

Tak się tworzy historię! Damian Szymański strzelił gola dla Polski na 1:1, sprawiając, że twierdza PGE Narodowy wciąż nie padła. Piłkarz AEK-u Ateny strzelił gola na remis i podbił serca polskich kibiców. Na jaw wyszła prawda na jego tematu. Tego nie wiedział o nim niemal nikt! Wszystko się okazało, gdy przyjrzeliśmy się dokładnie zdjęciom.

Damian Szymański, którego gol w doliczonym czasie gry zapewnił reprezentacji Polski remis 1:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią w Warszawie, przyznał, że to niesamowite uczucie. Anglicy prowadzili od 72. minuty na PGE Narodowym po golu Harry'ego Kane'a i wydawało się, że kontrolują sytuację na boisku. Biało-czerwoni walczyli jednak do końca i za sprawą bramki zdobytej głową przez wprowadzonego na boisko w trakcie drugiej połowy Szymańskiego, po dośrodkowaniu Roberta Lewandowskiego, zdołali wyrównać.

Tego o Damianie Szymańskim niemal nikt nie wiedział

Polski pomocnik gra na co dzień w AEK-u Ateny. Damian Szymański wyjechał do Grecji z Achmata Grozny. Wielu kibiców przed meczem z Anglikami jeszcze o nim nie słyszało. Gdy po strzeleniu gola zdjął koszulkę oczom kibiców ukazał się wielki tatuaż na ręce. Szymański ma wytatuowany wielki różaniec. Reprezentant kraju nie ukrywa swojej wiary. - Bóg na pierwszym miejscu - ma napisane na profilu na Instagramie.

Polska - Anglia: Szymański zachwycony po meczu

"Niesamowite uczucie. Jestem szczęśliwy, nie wiem, co powiedzieć. Bardzo się cieszę, że udało się trafić do siatki w ostatnich minutach" - przyznał w rozmowie z TVP Sport bohater biało-czerwonych. Pomocnik AEK Ateny został powołany na zgrupowaniu awaryjnie, na skutek kontuzji kilku piłkarzy. "Marzenia się spełniają. Ciężko pracowałem na to powołanie w klubie, wcześniej borykałem się z kontuzjami. Piękna sprawa - zagrać z Anglią i jeszcze strzelić gola. To najwspanialszy mecz w mojej karierze. Ale mam nadzieję, że takie jeszcze będą" - przyznał Szymański.

Czy Polaków było stać na wygraną z Anglią?