Fernando Santos

i

Autor: AP PHOTO Fernando Santos

Legenda o wyborze selekcjonera

Dariusz Szpakowski przerwał milczenie. Tak wypowiedział się o Fernando Santosie. Ani myślał ukrywać emocji

2023-01-24 6:50

Fernando Santos w najbliższych miesiącach, a może nawet latach będzie prowadził reprezentację Polski. W poniedziałek stało się jasne, że to właśnie na Portugalczyka postawił Cezary Kulesza i zmylił wielu ekspertów, którzy typowali innych trenerów. Swoją opinię o nowym selekcjonerze wydał legendarny polski dziennikarz, Dariusz Szpakowski. Komentator dość jasno ocenił wybór prezesa PZPN.

Głównymi faworytami do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski byli Vladimir Petković oraz Paulo Bento. Fernando Santos w medialnych doniesieniach również się przewijał, ale zdecydowanie rzadziej niż wymieniona wcześniej dwójka. Ale to właśnie były selekcjoner Portugalii został następcą Czesława Michniewicza i będzie odpowiedzialny za prowadzenie biało-czerwonych w najbliższym czasie. We wtorek zostanie oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej.

Szpakowski wprost o Santosie. Tak legenda mówi o nowym selekcjonerze

Bez wątpienia to jedno z największych nazwisk, jakie pracowało z polską kadrą. Nadzieje z tym związane są spore, ale jak wiadomo, nie wszystko da się przewidzieć. Ogólnie jednak zatrudnienie Santosa jest pozytywnie oceniane przez kibiców i ekspertów. W tym tonie wypowiedział się również Dariusz Szpakowski w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. - To wybór, który powinien nam przynieść określone sukcesy - uważa legenda polskiego dziennikarstwa.

Tak Santosa ocenia Szpakowski

- Santos zna swój fach, nie jest trenerem wypalonym, ma dużo kreatywności w sobie i jednocześnie olbrzymi spokój oraz świetny warsztat - powiedział Szpakowski. - Jego osoba może mieć duży wpływ na naszych piłkarzy, szczególnie tych młodych. Niektórzy jakiś czas temu skreślali doświadczonego Carlo Ancelottiego, a teraz widzimy, czego dokonał w Realu Madryt - ocenił dziennikarz.

Sonda
Czy z Fernando Santosem Polska odniesie sukces?
5. Dominika Grosicka: Reprezentacja jest dla Kamila bardzo ważna
Listen on Spreaker.
Najnowsze