Lewandowski, Dua Lipa

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express, Instagram

Piękna Albanka

Dua Lipa to najsłynniejsza fanka reprezentacji Albanii. Jej atuty to bałkańska uroda i mezzosopran [ZDJĘCIA]

2023-09-10 11:26

Mecz Albania - Polska już dziś wieczorem, będzie się nim pasjonować na pewno najsłynniejsza fanka naszych rywali. Zna ją cały świat, a ona kibicuje jednej reprezentacji – Albanii. W niedzielny wieczór Dua Lipa (28 l.) trzymała kciuki za reprezentację czarno-czerwonych w meczu z Polską. Brytyjsko-albańska piosenkarka jest bardzo przywiązana do swoich barw i mocno manifestuje swoje bałkańskie pochodzenie.

Fanom muzyki nie trzeba jej przedstawiać. Dua Lipa to gwiazda na skalę światową, które wywodzi się z brytyjskiego rynku muzycznego. Dziś może się pochwalić pięciokrotnym wygraniem Brit Awards, a także trzeba nagrodami Grammy. W 2020 roku trafiła do księgi rekordów Guinnessa – sprzedała największą liczbę biletów na transmitowany na żywo koncert solistki. Głos, którym rozkochuje w sobie fanów, to mezzosopran.

Rozkochała również Albańczyków. Jest jedną z nich, bo choć urodziła się w Londynie, to jest córką albańskich Kosowian - Anesy (z domu Rexhy) oraz Dukagjina Lipy. W ubiegłym roku najpierw została honorową obywatelką Kosowa, a potem – na 110. rocznicę niepodległości Albanii otrzymała paszport tego kraju od prezydenta Bajrama Begaja.

Albania - Polska. Mecz eliminacji do Euro 2024 już w niedzielę o 20:45 w Tiranie!

Lipa nie kryje się z przywiązaniem do narodowych barw i często fotografuje się z charakterystyczną albańską flagą. Nie ma wątpliwości, że ściskać będzie kciuki za swoich rodaków w meczu z Polską, a naszym piłkarzom życzyć porażki. Trudno jednak mieć do niej o to pretensje.

Media nie mają litości dla Fernando Santosa. Portugalczyk ma dość bycia selekcjonerem Polaków? Mocna sugestia

TOMASZEWSKI ZOBACZYŁ KONFERENCJĘ KADRY I ZŁAPAŁ SIĘ ZA GŁOWĘ. "BOŻE, DO CZEGO TO DOSZŁO?!"

QUIZ. Czy naprawdę wiesz wszystko o rodzinie Lewandowskich? W tym quizie schody zaczynają się od 7 pytania!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię mama Roberta Lewandowskiego?
Najnowsze