Euro U21. Świetne występy podniosły wartość naszych graczy. Ta kadra jest warta miliony! [GALERIA]

2019-06-22 7:53 PK
Radość po golu Krystian Bielik
Autor: CyfraSport Radość po golu Krystiana Bielika

Rewelacyjna postawa reprezentacji do lat 21 na EURO we Włoszech sprawiła, że wartość polskich piłkarzy bardzo mocno poszła w górę. Krystian Bielik (21 l.), Patryk Dziczek (21 l.), Kamil Grabara (20 l.) czy Mateusz Wieteska (22 l.) niemal na pewno zmienią po turnieju kluby i będą to transfery za grube miliony.

Krystian Bielik to jeden z głównych bohaterów tej drużyny. Już w wieku 16 lat kosztował 2,4 miliona funtów, bo tyle Arsenal zapłacił Legii. Ostatnio Bielik przebywał na wypożyczeniu w Ligue One (Charlton Athletic), ale daje do zrozumienia, że albo dostanie w końcu szansę w Arsenalu, albo będzie chciał odejść na dobre. Rewelacyjna forma na włoskich boiskach sprawia, że wartość tego piłkarza już oscyluje w granicach 8 milionów euro.

Świetne recenzje zbiera też bramkarz Kamil Grabara, który został wybrany przez UEFA najlepszym graczem meczu z Włochami. Grabara był ostatnio wypożyczony z Liverpoolu do duńskiego Aarhus, ale w Danii raczej nie zostanie. - Moim zdaniem jest za dobry na tę ligę – powiedział nam niedawno jeden z duńskich dziennikarzy. W tym przypadku najbardziej prawdopodobne jest kolejne wypożyczenie, tym razem do mocniejszej ligi i mocniejszego klubu. Jeszcze przed turniejem mówiło się o Belgii, a po tych mistrzostwach kolejka chętnych będzie bardzo długa. Gdyby natomiast była mowa o transferze definitywnym to wartość byłego piłkarza Ruchu Chorzów oscyluje między 6 a 8 mln euro.

Patryk Dziczek
Autor: Przemysław Szyszka Patryk Dziczek

Niemal pewny jest też transfer Patryka Dziczka, jednego z ulubionych piłkarzy Czesława Michniewicza. Pomocnika Piasta Gliwice – co potwierdził nam niedawno prezes tego klubu – już wcześniej obserwowało pół ligi włoskiej. Dobra gra na włoskich boiskach jeszcze zwiększy zainteresowanie, co oznacza, ze Piast pobije swój transferowy rekord. Wartość Dziczka w tym momencie to 4-5 milionów euro.

W górę szybuje też cena za Mateusza Wieteskę. Obrońca Legii w meczu z Italią dał popis gry w obronie. Jak informował „Super Express”, legionistą interesuje się portugalski Sporting Braga i ukraińskie Dynamo Kijów, ale chętnych po świetnym występie na włoskich boiskach będzie dużo więcej. Realna cena za Wieteskę? Teraz to powyżej 4 milionów euro.

Mateusz Wieteska
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Mateusz Wieteska

Inni piłkarze teamu Michniewicza też poszliby za grube miliony, gdyby nie fakt, że do transferów doszło jeszcze przed turniejem. Szymon Żurkowski przenosi się do Fiorentiny za około 4,5 mln euro, a Sebastian Szymański zamienia Legię na Dinamo Moskwa za 5,5 mln. Trwają też negocjacje w sprawie wykupienia Dawida Kownackiego z Sampdorii. Fortuna Duesseldorf zapłaci za niego co najmniej 8 milionów euro.

Polska – Hiszpania, EURO U-21,TVP 1, sobota, godz. 21:00

Najnowsze