"France Football" znowu pominął Lewandowskiego! To już PODŁOŚĆ

2020-10-19 15:10 mso
Robert Lewandowski
Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski na konferencji prasowej przed meczem z Włochami

W tym roku już z całą pewnością "Złota Piłka" nie zostanie przyznana! Zdaniem wielu ekspertów na całym świecie to skandal i grabież wobec Roberta Lewandowskiego, który był niekwestionowanie najlepszym piłkarzem minionego sezonu. Wydawać się mogło, że nowy plebiscyt "France Football" na drużynę wszech czasów ma to Polakowi nieco osłodzic. Nic bardziej mylnego! "Lewy" został kolejny raz pominięty!

To już jest po prostu podłość! Robert Lewandowski choć był najlepszym piłkarzem minionego sezonu, to nie zostanie wyróżniony najbardziej prestiżową nagrodą - Złotą Piłką przyznawaną przez magazyn "France Football". Decyzja została podjęta z powodu przerywania rozgrywek przez pandemię koronawirusa. Co więcej, nie wszędzie udało się dokończyć pełen sezon (przykładem jest chociażby Ligue 1).

Robert Lewandowski z ważnym APELEM. Jego słowa w sprawie koronawirusa dają do myślenia

Wielu wydawało się, że nowy plebiscyt "France Football" na najlepszy skład wszech czasów nieco osłodzi to Lewandowskiemu. Nic bardziej mylnego! Dziennikarze kolejny raz pominęli Polaka. Kto pojawił się w dziesiątce, z której wybierany będzie najlepszy napastnik świata w historii?

Najlepszy zespół świata wybierze jury złożone ze 170 krajów z całego świata. Robert Lewandowski na koncie nie ma już tylko żadnego sukcesu z reprezentacją. Poza tym w CV może wpisać sobie triumf w Lidze Mistrzów, tytuł króla strzelców Champions League, wiele mistrzostw Niemiec, pucharów kraju i armat dla najskuteczniejszych napastników w lidze.

Koszmar gwiazdy Liverpoolu. Virgil van Dijk wydał oświadczenie

UEFA wybrała go najlepszym piłkarzem na świecie. Wygrał z ogromną przewagą nad Kevinem de Bruyne i Manuelem Neuerem.

Dziesięciu najlepszych środkowych napastników świata wg France Football:

  1. Dennis Bergkamp
  2. Gerd Mueller
  3. Johan Cruyff
  4. Romario
  5. Ronaldo
  6. Kenny Dalglish
  7. Eusebio
  8. Marco van Basten
  9. Sandor Kocsis
  10. George Weah
Najnowsze