Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Reakcja organów ścigania

Grzegorz Krychowiak uderzył w lekarza reprezentacji. Prokuratura zmiażdżyła piłkarza. Jest finalna decyzja

2023-08-24 12:13

Ten spór opisywany był przez polskie media sportowe bardzo szeroko. Grzegorz Krychowiak kilka tygodni temu postanowił założyć zawiadomienie do prokuratury, które uderzało w lekarza reprezentacji, Jacka Jaroszewskiego. Zdaniem zawodnika i jego otoczenia doktor dokonał potajemnego przejęcia spółki. Teraz organy ścigania wydały decyzję, która jest miażdżąca dla Krychowiaka.

Kilka lat temu Grzegorz Krychowiak i Jacek Jaroszewski ruszyli ze wspólnym biznesem. W 2020 roku powołana została spółka Medklinika Inwestycje, w której większościowym udziałowcem został reprezentant Polski. Stworzona została również klinika. Krychowiak pożyczył na ten cel 3 mln zł i wydawało się, że interes ruszy pełną parą. Później jednak w spółce zaczęły się pojawiać tarcia, co doprowadziło finalnie do zawiadomienia prokuratury przez piłkarza i jego otoczenie.

Mocne stanowisko prokuratury. Krychowiak dostał zdecydowaną odpowiedź

Zdaniem reprezentanta Polski miało dojść do potajemnego przejęcia kontroli nad spółką przez Jacka Jaroszewskiego. Lekarz kadry uderzał natomiast w brata Krychowiaka, Krzysztofa, który miał zostać odwołany z zarządu spółki. Cała sprawa miała trafić do sądu, ale... nie przeszła nawet prokuratury. Jak informuje portal onet.pl, śledztwo nie zostanie rozpoczęte.

Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski: Krychowiak chciał zrobić ze mnie niewolnika

- W okolicznościach przedmiotowej sprawy brak jest podstaw do przyjęcia, iż doszło do realizacji znamion czynu zabronionego z art. 296 § 2 i 3 k.k., gdyż brak jest dowodów na to, że doszło do doszło do wyrządzenia Spółce Medklinika Inwestycje Sp. z o.o. znacznej szkody majątkowej, a tym bardziej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, która miałaby powstać poprzez sprzedaż 100% udziałów spółki Medklinika Sp. z o.0. początkowo Tadeuszowi Fajfer, a następnie Jackowi Jaroszewskiemu i Pawłowi Bamber - czytamy w uzasadnieniu decyzji. Jednocześnie Krychowiak miał nie przedstawić żadnych dokumentów, które potwierdzałyby jego twierdzenia.

Jacek Jaroszewski o sporze z Grzegorzem Krychowiakiem
Najnowsze