Hajto ma oddać pieniądze do końca 2021 roku. "Dam mu drugą szansę" - Kosiec o pożyczce [WIDEO]

2020-03-20 20:04
Tomasz Hajto
Autor: East News Tomasz Hajto

Po tym, jak wyszło na jaw, że były reprezentant Polski Tomasz Hajto pożyczył pieniądze od niepełnosprawnego Rafała Kośca, w środowisku piłkarskim rozpętała się burza. Według nieoficjalnych informacji, może chodzić o kwotę nawet 200 tysięcy złotych. O to, dlaczego Hajto pożyczył pieniądze od Kośca i do kiedy musi spłacić dług, zapytaliśmy samego zainteresowanego. Rozmowa z Rafałem Koścem w poniższym materiale wideo.

Rafał Kosiec w 2016 roku uległ dramatycznemu wypadkowi, kiedy to zbiegając ze schodów upadł. Od tamtej pory codziennie towarzyszy mu ogromny ból, a ratunkiem jest operacja wszczepienia neurostymulatora rdzenia kręgowego  w USA (potrzebuje ok. 900 tys. zł). Rafał jest także założycielem fundacji ratującą sportowców "Doliczony Czas" i jak sam twierdzi, zabrał głos w tej sprawie, by nikt nie pomyślał, że pożyczka została sfinansowana ze zbiórki na jego operację lub z pieniędzy fundacji.

-  Mówił, że ma problemy zdrowotne i finansowe, chciałem mu pomóc. Był moim trenerem (w 2015 roku współpracowali w GKS-ie Tychy – red.), reprezentował Polskę, grał za granicą, komentował mecze w telewizji. Zaufałem mu. Wierzyłem, że mi te pieniądze. I nadal wierzę - opowiada nam Kosiec.

Panowie porozumieli się ws. przedłużenia terminu spłaty długu, który upływa z końcem 2021 roku. - Zgodziłem się na prośbę Tomka, by przedłużyć termin. Obiecał, że będzie starał się spłacić te pieniądze wcześniej. Wierzę mu - zapewnia Kosiec.

W środę Tomasz Hajto przysłał naszej redakcji oświadczenie:

„W następstwie trudnej sytuacji osobistej, w jakiej się znalazłem, skorzystałem z pomocy finansowej Rafała Kośca. Zawarliśmy z Rafałem umowę obejmującą zarówno zasady udzielenia pożyczki, jak i termin spłaty zobowiązania. W zależności od okoliczności na bieżąco aktualizowaliśmy nasze ustalenia. Pragnę zaznaczyć, że obecnie finalizuję wszelkie kwestie, które pozwolą zakończyć sprawę”.

MF
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze