Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Legenda w zdecydowanych słowach

Jerzy Dudek nie patyczkował się mówiąc o działaniach PZPN. Jego ocena jest dość brutalna, chodzi o wybór selekcjonera

2023-01-16 9:53

Wciąż nie wiemy, kto poprowadzi reprezentację Polski w najbliższych miesiącach. PZPN nadal nie ogłosił nazwiska nowego selekcjonera, co daje jedynie pole do domysłów i kolejnych spekulacji. Dość jednoznacznie o postawie związku wypowiedział się Jerzy Dudek. Według byłego reprezentanta Polski wybór selekcjonera toczy się z zachowaniem niekoniecznie najwyższych standardów.

Jak nie wiedzieliśmy, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, tak nie wiemy nadal. Od kiedy tylko stało się jasne, że PZPN nie przedłuży współpracy z Czesławem Michniewiczem, w mediach ruszyła giełda nazwisk jego następców. Mówiło się zarówno o szkoleniowcach z zagranicy, jak i z polski. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że Cezary Kulesza zdecyduje się na zatrudnienie trenera z poza Polski.

Dudek ostro o PZPN. Chodzi o wybór selekcjonera

Wciąż nie wiadomo jednak, na kogo padnie wybór. Mówi się m.in. o Vladimirze Petkoviciu, czy Paulo Bento. Niedawno pojawiło się natomiast nazwisko... Diego Simeone, co wywołało dość spore zaskoczenie. Styl poszukiwania selekcjonera niekoniecznie podoba się Jerzemu Dudkowi, czego wyraz dał w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". - Musimy przede wszystkim wiedzieć, czym ma się charakteryzować kandydat na selekcjonera. Wówczas powinniśmy szukać osoby spełniającej dane kryteria. Na razie wybór selekcjonera przypomina jakąś łapankę - uważa były reprezentant Polski.

- Rozmowy powinny być bardzo kuluarowe, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tych czasach trudno jest utrzymać niektóre informacje w tajemnicy. Jednak związek powinien tak funkcjonować, żeby radzić sobie z presją i takimi rzeczami. Na razie jest to dalekie od wysokich standardów - ocenił Dudek.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Listen to "Paulo Bento nowym trenerem reprezentacji Polski? SuperSport+." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze