Adam Nawałka

i

Autor: Cyfra Sport Adam Nawałka

Były selekcjoner zabrał głos

Kategoryczna wypowiedź Adama Nawałki. Były selekcjoner ocenił Fernando Santosa i wyśmiał jedną opinię

2023-01-25 13:47

Najważniejszą informacją w polskiej piłce jest ogłoszenie Fernando Santosa jako nowego selekcjonera reprezentacji biało-czerwonych. Portugalczyk to niewątpliwie największe nazwisko, jakie prowadziło polską kadrę i oczekiwania są duże. Adam Nawałka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" ocenił, że wybór Portugalczyka jest dobrym posunięciem ze strony PZPN i zdradził, że niektóre opinie o selekcjonerze go wręcz śmieszą.

Fernando Santos to najbardziej utytułowany trener, jaki będzie pracował z reprezentacją Polski. Jeszcze niedawno odnosił wielkie sukcesy z kadrą Portugalii, z którą zdobył mistrzostwo Europy oraz wygrał Ligę Narodów. PZPN zdecydował się na głośne nazwisko, co jednocześnie sprawiło, że kibice mają spore oczekiwania wobec nowego selekcjonera i gry reprezentacji pod jego wodzą. Pierwszym testem będą eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Adam Nawałka kategorycznie wypowiedział się w sprawie Fernando Santosa

Na temat zatrudnienia Santosa pojawiło się już wiele opinii. Większość z nich jest pozytywna, a eksperci i byli piłkarze uważają, że pod wodzą Portugalczyka biało-czerwoni mogą zrobić duży postęp. W podobnym tonie wypowiedział się Adam Nawałka. - To naprawdę bardzo dobry wybór. Znam jego warsztat, bo w 2016 r. rywalizowaliśmy na mistrzostwach Europy. Analizowaliśmy wtedy jego model gry i sposób prowadzenia przez niego drużyn w Portugalii i Grecji (...). Stąd mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że to bardzo dobry trener o niezwykle dużym doświadczeniu, który potrafi wykorzystać potencjał zawodników - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były selekcjoner Polski.

Nawałka zdradził również, że ze zdziwieniem podchodzi do opinii mówiących, że Santos polega na defensywnym stylu gry. - Śmieszą mnie takie opinie na temat jego pracy. Tak jak już wspomniałem, to trener, który świetnie potrafi wykorzystać potencjał zawodników, dobierając do tego odpowiednią taktykę. Świadczą o tym wyniki, jakie osiągał z reprezentacją Portugalii. Zdobycie mistrzostwa Europy i wygranie Ligi Narodów mówi samo za siebie. W trakcie jego kadencji Portugalczycy strzelili ponad 230 goli i stracili mniej niż 90. To doskonała statystyka. Jeśli chce się wygrywać mecze — a to jest przez wszystkich najbardziej oczekiwane — to te liczby mówią wszystko - wyliczył Nawałka.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze