Paulo Sousa

i

Autor: Cyfrasport Paulo Sousa

Szczera wypowiedź

Kolega Paulo Sousy nie gryzł się w język. Dosadnie ocenił Portugalczyka, zaskakujące słowa

2022-10-07 8:41

Paulo Sousa zapracował sobie na słabą opinię w Polsce. Kibice piłki (i nie tylko?) w naszym kraju jeszcze długo będą wspominać go z najgorszej strony, ale kariera Portugalczyka się nie zatrzymuje. Po zwolnieniu z Flamengo ma być jednym z kandydatów do pracy w Serie A. To dziwi, patrząc na przeszłość 52-latka, a nawet słowa jego kolegów! Abel Xavier, który grał z Sousą w reprezentacji Portugalii, dosadnie ocenił byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Sousa objął reprezentację Polski na początku 2021 r. i zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka. Miał poprowadzić polskich piłkarzy do sukcesu na Euro 2020, ale to zupełnie mu nie wyszło. Mimo to, otrzymał drugą szansę i pozostał selekcjonerem na czas eliminacji do mistrzostw świata. W nich zajął drugie miejsce, które oznaczało rywalizację o wyjazd do Kataru w barażach. Po nich miała się wyjaśnić przyszłość Portugalczyka, ale ten postanowił zdezerterować na trzy miesiące przed kluczowym wyzwaniem. W jednej chwili stał się wrogiem publicznym numer jeden.

Kolega Paulo Sousy nie gryzł się w język. Dosadnie ocenił Portugalczyka

Sousa zamiast walki o mundial wybrał większe pieniądze we Flamengo. Karma szybko wróciła, bowiem Biało-Czerwoni pod wodzą Czesława Michniewicza awansowali na MŚ i w listopadzie będą walczyć z tuzami światowej piłki, a 52-latek został zwolniony z brazylijskiego klubu po pół roku. Był to kolejny nieudany epizod w jego trenerskiej karierze, jednak wciąż dostaje on kolejne szanse. Teraz mówi się, że jest jednym z faworytów do objęcia którejś z drużyn Serie A. W grę wchodzi nawet aktualny wicemistrz Włoch - Inter Mediolan! Dla polskich kibiców wydaje się to absurdalne, zwłaszcza gdy spojrzy się na to, co o Sousie mówią jego byli koledzy.

Zaskakujące słowa o Sousie. Abel Xavier szczerze o koledze

Niepotrzebnie sprowokował pewne niesnaski, nieporozumienia i opuścił kadrę w niezbyt dobrym momencie, co zostało źle odebrane. Mnie to nie dziwi, bo na pewno Paulo Sousa to postać kontrowersyjna, czasami brakuje mu trochę cierpliwości, spokoju - powiedział Abel Xavier, cytowany przez WP SportoweFakty, który grał razem z Sousą w reprezentacji Portugalii. Mimo to, były piłkarz m.in. Liverpoolu i AS Romy uważa, że nie wszystko za kadencji kolegi w Polsce było fiaskiem. - Sousa wprowadził dużo nowinek do reprezentacji Polski, na pewno wyszły wielu zawodnikom na dobre. Sami wiedzą, że zrobili postępy - dodał. Ciekawe, ilu polskich kibiców zgodziłoby się z tą opinią.

Sousa zastąpił w Polsce Brzęczka, który był mocno krytykowany:

Sonda
Czy Paulo Sousa był dobrym trenerem reprezentacji Polski?
PKO Ekstraklasa Raport odcinek 7

Pierwszy jesienny mundial z KORUPCJĄ w tle! Jakie będą nadchodzące Mistrzostwa Świata?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze [supersport+]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze