Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski

i

Autor: Cyfra Sport Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski

Kolejny Polak w Premier League? Jan Bednarek może mieć towarzystwo!

2022-05-17 16:31

Czesław Michniewicz ujawnił, kogo powołał na nadchodzące mecze Ligi Narodów. Selekcjoner wyraźnie nie chce się ograniczać, bowiem na jego liście znalazło się aż… 39 zawodników. Jednym z nich jest Bartłomiej Drągowski – bramkarz Fiorentiny. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, 24-latek opuści jednak Włochy i trafi do Anglii, gdzie ma zagrać w jednej drużynie z innym reprezentantem Polski, Janem Bednarkiem.

O sytuacji Bartłomieja Drągowskiego w Fiorentinie mówiło się sporo w tym sezonie. Polak miał świetny poprzedni sezon i ten rozpoczął równie dobrze. Później na wiele meczów wykluczyła go jednak kontuzja, a po niej nie potrafił odzyskać miejsca w składzie. Trudno dziwić się, że Polak chce odejść z Fiorentiny, jeśli już wcześniej był łączony z większymi klubami, a obecny nie daje mu odpowiedniej liczby minut. W trakcie sezonu mówiło m.in. o tym, że Drągowski może trafić do Borussii Dortmund. Zdaniem Tomasza Włodarczyka miał on także oferty z Hiszpanii, ale ostatecznie trafi do innej, dużej europejskiej ligi.

Sebastian Szymański opuści Rosję?! Czesław Michniewicz wszystko zdradził. Jasny przekaz selekcjonera

Bartłomiej Drągowski zagra Premier League? Ma zostać kolegą Jana Bednarka

Zdaniem dziennikarza portalu meczyki.pl Bartłomiej Drągowski tego lata opuści Fiorentinę. Polak ma trafić do Premier League i zostać nowym bramkarzem Southampton – drużyny, której barw broni Jan Bednarek. – Bartłomiej Drągowski odejdzie z Fiorentiny. Miał propozycje z Hiszpanii, ale według mojej wiedzy trafi do Premier League. Jego nowym klubem ma być Southampton – napisał Tomasz Włodarczyk na Twitterze.

Czesław Michniewicz ogłosił powołania do reprezentacji Polski! Tak zagramy w Lidze Narodów

Dla 24-latka byłoby to spore wyzwanie – od 2016 roku występuje on we Włoszech, więc nie dość, że to pierwsza zmiana od wielu lat, to jeszcze przeszedłby do mocniejszej ligi. Potencjał Drągowskiego jest jednak na tyle duży, że taki transfer nikogo nie powinien dziwić. Zdaniem części fanów to właśnie Drągowski może stać się następcą Wojciecha Szczęsnego w bramce reprezentacji Polski. Do tego potrzebuje regularnej gry, a zdaniem Włodarczyka, szansa na nią w Southampton jest duża.

Jan Tomaszewski o reprezentacji i Ekstraklasie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze