Konrad Michalak

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Konrad Michalak

Konrad Michalak szybki jak wiatr. Dwie asysty Polaka w lidze tureckiej [WIDEO]

2020-02-16 13:56

W ostatnim dniu zimowego okna zmienił klub. Mimo to udanie wprowadził się do nowej drużyny. Skrzydłowy Konrad Michalak pokazał, że szybkość jest jego mocną stroną. Dwa razy urwał się rywalom i wypracował dwie asysty dla Ankaragucu w wygranym 2:1 meczu z Fenerbahce Stambuł w 22. kolejce tureckiej ekstraklasy. Udział w triumfie mieli także dwaj inni Polacy: Daniel Łukasik rozegrał całe spotkanie, a Michał Pazdan wrócił po kontuzji i wszedł na ostatnie trzy minuty zmieniając Michalaka.

To była bardzo ważna wygrana dla Ankaragucu nad ligowym gigantem, bo dzięki temu gospodarze wydostali się ze strefy spadkowej. Teraz zajmują 15 pozycję i mają punkt przewagi nad Antalyasporem, który jednak rozegrał jeden mecz mniej. Klub Polaków notuje w lidze serię czterech spotkań bez porażki (w tym dwa zwycięstwa z rzędu). W następnej kolejce derby Ankary (23 lutego): mecz z Genclerbirligi (11 lokata w rozgrywkach).
W starciu z Fenerbahce błysnął Konrad Michalak. Były młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony do końca sezonu z Achmata Grozny. W tym samym czasie przybył także Daniel Łukasik z Lechii Gdańsk, który jest wypożyczony na pół roku.
Michalak w spotkaniu z Fenerbahce pokazał jak szybkim jest zawodnikiem. W pierwszej połowie uciekł lewą stroną pilnującemu go obrońcy. Następnie przerzucił piłkę nad wychodzącym poza pole karne bramkarzem, a po chwili uderzył futbolówkę głową w kierunku bramki. Do siatki z najbliższej odległości skierował ją Gruzin Saba Lobzanidze.
W końcówce drugiej połowy polski pomocnik znów błysnął. Tym razem przebiegł z piłką ponad 60 metrów! Gdy był pan polu karnym zagrał do Gersona Rodriguesa. Reprezentant Luksemburga atomowym strzałem zza pola karnego zapewnił zwycięstwo nad potentatem ze Stambułu. - Ankaragucu 2-1 Fenerbahce, Konrad Michalak top mecz i 2 asysty, Daniel Łukasik w środku pola kawał dobrej roboty!!! Łukasik, Michalak, Pazdan, Gratulacje Panowie - napisał menedżer Mariusz Piekarski w mediach społecznościowych. Poniżej dwie akcje z udziałem polskiego skrzydłowego Ankaragucu.