Kontuzja Lewandowskiego. Wielki problem Jerzego Brzęczka - co z grą "Lewego" w reprezentacji Polski?

2020-02-26 17:29 MD
Robert Lewandowski
Autor: Tomasz Radzik Robert Lewandowski

Bayern Monachium we wtorkowe popołudnie zszokował swoich kibiców podając informację, że Robert Lewandowski z powodu kontuzji lewego kolana będzie musiał pauzować przez co najmniej cztery tygodnie. Co w takim razie z grą "Lewego" w reprezentacji Polski? Selekcjoner Jerzy Brzęczek ma spore powody do zmartwień...

Robert Lewandowski kontuzjowany! Wypadnie na bardzo długo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Reprezentacja Polski szykuje się do bardzo ważnej imprezy - mistrzostw Europy w 2020 roku. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że w trakcie kwalifikacji fantastyczną formę zaprezentował właśnie Lewandowski. Jego gole doprowadziły "Biało-czerwonych" do finałow Euro. W międzyczasie Polacy planują marcowe sparingi z Finlandią we Wrocłaiu i Ukrainą w Chorzowie. Co z obecnością w nich najskuteczniejszego piłkarza kadry w jej historii?

Wszystko wskazuje na to, że Lewandowski nie weźmie w nich udziału. Czas określony na konieczny do przeznaczenia na właściwą rekonwalenscencję opiewa bowiem na miesiąc, a więc potencjalny kres procesu powrotu do zdrowia zbiegnie się w czasie z meczami polskiej kadry. Bardzo wątpliwym jest, żeby w takiej sytuacji selekcjoner Brzęczek zdecydował się na powołanie "Lewego" do zespołu. A nawet jeśli nawet, to Bayern z pewnością niezwykle mocno oponowałby takiemu stanowi rzeczy.

Dla polskiego zespołu narodowego to bez wątpienia spory problem. Niemożliwe jest bowiem przetestowanie różnych wariantów i rozwiązań taktycznych w obliczu turnieju zaplanowanego na czerwiec i lipiec. Jeśli bowiem do tego czasu Lewandowski nie złapie żadnego innego urazu to pozostanie fundamentalną postacią kadry, ale nie będzie mógł przygotowywać się wraz z kolegami do tego wydarzenia już przy okazji marcowych sparingów.

Najnowsze