Krychowiak wydał prawie MILION złotych na nowy biznes. Dzięki temu Polacy będą chudnąć

2019-08-06 10:36 DaO
Grzegorz Krychowiak, reprezentacja Polski
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Grzegorz Krychowiak

Wielu piłkarzy jeszcze w czasie trwania kariery decyduje się na inwestowanie w różne biznesy, które zapewnią im spokojną sportową emeryturę. Obecnie istnieje mnóstwo przedsięwzięć, w których zawodnicy mogą lokować pieniądze zarobione w klubie. Grzegorz Krychowiak postanowił zainwestować w startup, który może zaktywizować Polaków.

Wśród polskich piłkarzy niedościgniony w poza sportowych biznesach wydaje się być Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji niedawno wystartował z kolejnym pomysłem, mającym na celu przekazanie wiedzy na temat treningów, sposobów odżywiania, a więc ogólnie zdrowego trybu życia. W bardzo podobnym kierunku poszedł Krychowiak.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" pomocnik Lokomotiwu Moskwa poinformował, że zainwestował w polski startup Podioom. To platforma łącząca osobistych trenerów fitness z potencjalnymi klientami. Piłkarz na ten cel przeznaczył 750 tysięcy złotych. - Teraz czas na kolejne wyzwanie w nowym obszarze. Mogę sobie na to pozwolić i sam jestem ciekawy, jak rozwiniemy ten projekt - powiedział Krychowiak.

- Sprawę traktuję jako biznes, dywersyfikację portfela, bo nie wrzuca się wszystkich jajek do jednego koszyka. Z jednej strony to dla mnie nowe pole, a z drugiej przecież jestem sportowcem. Doskonale rozumiem, jak ważny w procesie treningu jest odpowiedni trener - tłumaczy swoją biznesową decyzję. To nie pierwsza taka inicjatywa Krychowiaka.

Jakiś czas temu założył firmę Balamonte, która zajmuje się szyciem garniturów na miarę. To połączenie pasji z biznesem, bowiem "Krycha" od dawna interesuje się modą. Teraz piłkarz chce pomóc w doborze trenera personalnego. Nie wykluczone, że dzięki platformie Podioom wielu osobom uda się zrzucić kilka kilogramów. - Podioom ma zapewniać dostęp do szerokiej grupy wykwalifikowanych specjalistów. Mamy poważne plany na rozwój. Dopiero rozpoczynamy proces komercjalizacji, choć prace nad aplikacją zaczęły się znacznie wcześniej. Jestem otoczony wykwalifikowanymi ludźmi i wierzę, że zbudujemy coś innowacyjnego na polskim rynku - podkreślił Krychowiak.

Najnowsze