Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Padły mocne słowa!

Legenda reprezentacji Polski ostro o Kuleszy. Chodzi o selekcjonera, nie przebierał w słowach

2023-01-17 20:55

Jeszcze nie wiemy, kto zostanie trenerem reprezentacji Polski, ale postać nowego selekcjonera już teraz wzbudza wielkie emocje. Zachowanie Cezarego Kuleszy w sprawie szkoleniowca i stawianych mu celów ostro skomentował legendarny napastnik reprezentacji Polski - Włodzimierz Lubański. Jeden z najlepszych strzelców w historii polskiej kadry nie przebierał w słowach.

Wydaje się, że jesteśmy już coraz bliżej poznania następcy Czesława Michniewicza na stanowisku trenera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza udzielił wypowiedzi, w myśl której stwierdził, że ma już nazwisko osoby, która będzie pracowała z Polakami. Mimo że nie znamy jeszcze ostatecznego wyboru szefa PZPN, to wyznaczył on nowemu trenerowi już cele, a jednym z nich jest awans na EURO 2024. Zdaniem Włodzimierza Lubańskiego, takie ambicje są całkowicie minimalistyczne. Padły mocne słowa.

Włodzimierz Lubański ostro o Kuleszy. Mówi o minimaliźmie

Zdaniem Lubańskiego, wymaganie od kolejnego selekcjonera wyłącznie tego, aby ten osiągnął awans na finały mistrzostw Europy to zdecydowanie za mało. O swoich poglądach legenda polskiej kadry powiedziała w rozmowie z "TVP Sport".

-  Awans na Euro 2024, awansem, oczywiście, to ważna rzecz, ale powinno się mieć większe ambicje. Na mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy powinno się jechać, żeby coś wygrać. Z samego udziału kadry na wielkim turnieju, to zadowolony jest tylko PZPN, ponieważ zarabia miliony złotych. Nowy selekcjoner musi wlać w naszych piłkarzy wiarę we własne umiejętności, żebyśmy mogli osiągnąć coś więcej - powiedział Lubański w rozmowie z portalem "TVP Sport".

Sonda
Skąd powinien pochodzić selekcjoner reprezentacji Polski?

Zwycięstwo Polaków w Dakarze, Iga Świątek w Australian Open, forma Dawida Kubackiego, nowy trener Biało-Czerwonych.

To tylko niektóre tematy najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT. Posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Najnowsze