Mateusz Borek, Dariusz Szpakowski

i

Autor: Andrzej Lange Mateusz Borek, Dariusz Szpakowski

Pięknie

Łzy same płyną do oczu po tym, co Dariusz Szpakowski usłyszał od Mateusza Borka na wizji! Wypalił do legendy dziennikarstwa

2023-09-26 20:49

W Kanale Sportowym doszło do wspaniałego spotkania dwóch komentatorów, których zna każdy kibic piłki nożnej w Polsce. Mateusz Borek i Dariusz Szpakowski byli gośćmi programu Hejt Park. Jednym z tematów dyskusji był finał zeszłorocznego mundialu w Katarze. Wtedy Mateusz Borek powiedział piękne słowa w kierunku "Szpaka".

Dla Dariusza Szpakowskiego impreza w Katarze była formą pożegnania z wielką piłką przy mikrofonie. W latach 1978 - 2022 (najpierw w radiu, potem w telewizji) zaliczył dwanaście mundiali w roli komentatora. Już w latach 80. stał się najważniejszym głosem Telewizji Polskiej i ten stan trwał do zeszłorocznego finału mistrzostw świata w Lusail.

"Szpaku" komentował swój ostatni finał mistrzostw świata i trzeba przyznać, że przyszło mu "zrobić" chyba najlepszy mecz w historii tej dyscypliny. Argentyna wygrała z Francją dopiero po serii rzutów karnych, po 120 minutach był remis 3:3. Jak się żegnać, to takim meczem – pomyślał Mateusz Borek.

ZOBACZ: Paweł Wszołek o sekrecie reprezentacyjnej formy i pracy Fernando Santosa. Czy zna się z Michałem Probierzem?

– Też los w tym zawodzie nas wynagradza. Skoro zdeklarowałeś, że to jest Twój ostatni finał MŚ, to ktoś u góry dał Ci coś największego, najpiękniejszego. No bo nie było lepszego finału, który ja pamiętam! Po prostu Ci się to należało, rozumiesz? Dostałeś coś, na co zasłużyłeś przez cale swoje zawodowe życie – powiedział Mateusz Borek w kierunku Dariusza Szpakowskiego.

Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze