Fernando Santos, Cezary Kulesza

i

Autor: AP PHOTO Fernando Santos, Cezary Kulesza

Rzecznik wprost

Mamy komentarz PZPN w sprawie informacji o dymisji Santosa. Dosadniej już nie mogli, mocny przekaz

2023-07-23 11:15

To była bomba odpalona z samego rana, tym razem z Bliskiego Wschodu. Saudyjskie media i – tamtejsi piłkarscy eksperci-influencerzy – są przekonani, że Fernando Santos w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin podpisze lukratywny kontrakt w klubem Saudi Professional League i zostanie szkoleniowcem Al-Shabab!

„Pozostaje podpisanie umów i oficjalne ogłoszenie” - twierdzą arabscy dziennikarze. Oznaczałoby to oczywiście rozstanie portugalskiego trenera z reprezentacją Polski, którą do tej pory zdążył poprowadzić w czterech spotkaniach, w tym trzech – w ramach eliminacji EURO 2024. Po marcowej porażce w Pradze (1:3 z Czechami) i zwycięstwie w Warszawie z Albanią (1:0), w czerwcu biało-czerwoni doznali kompromitującej porażki z Mołdawią (do prowadzenia 2:0 do przegranej 2:3), której Santos nie potrafił na gorąco wyjaśnić.

Informacja, jaka napłynęła z Arabii Saudyjskiej, na razie skłoniła Polski Związek Piłki Nożnej jedynie do krótkiego oświadczenia. - PZPN nic nie wie na ten temat. Fernando Santos, zgodnie z kontraktem, jest selekcjonerem reprezentacji Polski – oświadczył jasno i klarownie w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik związku, Jakub Kwiatkowski.

Sonda
Czy Fernando Santos nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Jakub Kwiatkowski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kwiatkowski
Listen on Spreaker.
Najnowsze