Maciej Stolarczyk

i

Autor: cyfrasport Maciej Stolarczyk

Młodzieżówka może stracić trenera. PZPN ma już nowych kandydatów, znane nazwiska

2022-04-15 10:28

Reprezentacja Polski do lat 21 może stracić trenera. Portal Weszło poinformował, że może dojść do rozstania, bowiem Maciej Stolarczyk może objąć posadę szkoleniowca Pogoni Szczecin. Po sezonie „Portowców” opuści Kosta Runjaic.

Stolarczyk młodzieżowych reprezentantów Polski prowadzi od października 2020 r. Na dwie kolejki przed końcem rywalizacji o udział w mistrzostwach Europy trudno mówić o sukcesach. „Młodzieżówka” zajmuje trzecie miejsce w tabeli swojej grupy i o awans na turniej będzie trudno. Stolarczyk może opuścić kadrę i wrócić do Szczecina (już raz prowadził zespół Pogoni), a PZPN szykuje kilka możliwości zastąpienia trenera reprezentacji.

Kosta Runjaic już 24 marca ogłosił, że to jego ostatnie tygodnie pracy w Szczecinie. Mówi się, że niemiecki szkoleniowiec ma od nowego sezonu mieszkać w Warszawie. 50-latkiem mocno zainteresowana jest Legia. Tutaj znowu z informacjami spieszą dziennikarze Weszło, który uważają, że porozumienie na linii Runjaic – Legia już jest.

Takich informacji o Lewandowskim jeszcze nie było. Ma czuć się lekceważony, Niemcy biją na alarm

Kamil Bortniczuk: Wybiliśmy Putinowi zęby! | Futbologia

Kto w takim razie zostanie nowym szefem kadry do lat 21? Prezes PZPN Cezary Kulesza już ponoć rozmawiał z kandydatami. W obiegu pojawiają się nazwiska: Maciej Bartoszek, Jacek Magiera i Marcin Brosz. Pierwszy z nich jeszcze niedawno prowadził Wisłę Płock, drugi Śląsk Wrocław. Brosz od stycznia jest za to trenerem kadry do lat 19.

Stolarczyk odszedłby do miejsca, które dobrze zna. Jak już pisaliśmy – były reprezentant Polski pracował w Pogoni przez kilka miesięcy w sezonie 2010/11, w Szczecinie był też dyrektorem sportowym i asystentem trenera. Jako pracownik PZPN pracował też w kadrach do lat 17, 19 i 20. Był też trenerem Wisły Kraków (od czerwca 2019 do listopada 2019).

Zapadły decyzje w sprawie pierwszego meczu Polaków w Lidze Narodów. Podano nową datę

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze