Matty Cash, Jakub Moder

i

Autor: Cyfra Sport Matty Cash, Jakub Moder

Prosto z Wysp

Nareszcie! Kibice Biało-Czerwonych czekali na tę chwilę z niecierpliwością, nadzieje związane z tym piłkarzem są wielkie

2023-10-03 20:31

Niemal dokładnie półtora roku od ostatniego występu ligowego – miał miejsce 2 kwietnia 2022 roku w meczu Brighton & Hove Albion – Norwich – Jakub Moder znów trenował z kolegami z pierwszego zespołu. Jego klub potwierdził ten fakt, zdjęcie z zajęć opatrując ksywką „Magic Mike”, nadaną Polakowi przez fanów.

To jedna z najdłuższych rehabilitacji po koszmarnej dla każdego sportowca kontuzji, czyli zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie. Z tego powodu Moder stracił oczywiście mundial w Katarze, a później – także całą wiosnę 2023. Kibice polskiej reprezentacji wielokrotnie dawali wyraz swej nadziei na powrót zawodnika na boisko, postrzegając w nim zawodnika mogącego odmienić fatalny obraz polskiej kadry w tym roku.

Na Modera w koszulce z orzełkiem – do tej pory ma na koncie 20 występów reprezentacyjnych i dwa gole – trzeba będzie jeszcze poczekać. Na razie nieoficjalne wieści o powrocie polskiego pomocnika do regularnych treningów z drużyną potwierdził jego klub wpisem na Twitterze. „Świetnie cię widzieć, Kuba!” - takie słowa wieńczą opis fotki, zamieszczonej na profilu Brighton & Hove Albion. Moder – to kolejna część opisu – „rozciąga prawą nogę, wspierając się na ramieniu Joao Pedro dla utrzymania równowagi”.

Jego kolegów już w czwartek czeka wyjazdowe spotkanie 2. kolejki Ligi Europy z Olympique Marsylia. W Premier League ich najbliżsi rywale też będą bardzo wymający: 8 października zagrają z Liverpoolem, 21 października z Manchesterem City.

Jak dobrze znasz polską piłkę? Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 8
Kto jest aktualnym mistrzem Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze