Ogromny dramat młodego kadrowicza. Czeka go długa przerwa w występach!

2022-01-24 20:43
Mateusz Bogusz
Autor: Cyfra Sport Mateusz Bogusz

Należy do grona najbardziej obiecujących młodych polskich piłkarzy. Eksperci prognozują mu wielką karierę. Nie brakuje zachwytów nad jego talentem. Jednak na razie pomocnik Ibizy Mateusz Bogusz będzie musiał odpocząć od futbolu. Wszystko przez to, co wydarzyło się podczas ostatniego meczu. Młodzieżowy reprezentant Polski będzie pauzował wiele miesięcy!

Bogusz był w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata do lat 20, a później był ważną postacią młodzieżówki Czesława Michniewicza, który zachwycał się umiejętnościami młodego pomocnika. - Dla mnie największym zaskoczeniem jest Bogusz - mówił nam wtedy Michniewicz, gdy prowadził kadrę do lat 21. - Na żywo widziałem go na mundialu U-20 w Łodzi. Bardzo mi się wtedy spodobał. Po pierwszym treningu u nas zrobiliśmy o nim film. Jak rozwiązuje sytuacje, jak się zachowuje. Widać u niego szkołę trenera Bielsy. Nie ukrywam, że wzorujemy się na argentyńskim trenerze Leeds. Od razu wyłapaliśmy zagrania Bogusza i pokazaliśmy drużynie mówiąc, że właśnie tego oczekujemy od chłopaków. Bogusz jest niesamowicie ruchliwy, przyjmuje trudne piłki, nie traci ich i ma potężny strzał. Widzę u niego dużo atutów. To może być kolejny gracz, który w ciągu dwóch lat trafi do dorosłej kadry - prognozował Michniewicz.

Tak Aleksandar Vuković ocenia relacje z właścicielem Legii. "Nie muszę uciekać przed prezesem"

Na razie Bogusz do pierwszej reprezentacji nie dostał się. Jest piłkarzem Leeds wypożyczonym do UD Ibiza. W drugiej lidze hiszpańskiej spisywał się bardzo dobrze w tym sezonie. Jego dorobek to 20 występów, w których zdobył cztery bramki i miał siedem asyst. Niestety, na kolejne mecze z jego udziałem będziemy musieli poczekać. Wszystko przez zdarzenie ze spotkania wyjazdowego z Malagą. Wprawdzie jego zespól wygrał 5:0, ale Bogusz już w pierwszej połowie musiał opuścił boisko. Doznał urazu kolana. 24 stycznia przeprowadzono badania, które okazały się fatalne dla pomocnika. Polak zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Konieczna będzie operacja. W przypadku takiego urazu pauzuje się minimum pół roku. Na pewno w tym sezonie już go nie zobaczymy na boisku.

Tak Aleksandar Vuković widzi Legię w sezonie. Mówi o relacjach z właścicielem i dyrektorem, wskazuje piłkarza, który go najbardziej zaskoczył

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze