Tak Aleksandar Vuković ocenia relacje z właścicielem Legii. "Nie muszę uciekać przed prezesem"

2022-01-24 18:12
Aleksandar Vuković
Autor: Cyfra Sport Aleksandar Vuković

Trudno było sobie to wyobrazić, ale pod koniec roku trener Aleksandar Vuković wrócił do Legii. To właśnie on będzie próbował wyprowadzić stołeczny klub na prostą. Umowa Serba obowiązuje do końca sezonu. Jakie ma relacje z Dariuszem Mioduskim, właścicielem warszawskiej drużyny? Opowiedział o tym podczas spotkania z mediami w trakcie zgrupowania Legii w Dubaju.

Po rundzie jesiennej Legia zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. To była katastrofalna jesień w lidze w wykonaniu stołecznych piłkarzy. Trener Aleksandar Vuković przyznał, jakie relacje łączą go z prezesem Dariuszem Mioduskim. Czy sytuacja między nimi się unormowała? - Nie ma czegoś takiego, żebym miał uciekać przed prezesem - powiedział trener Vuković. - Mamy normalny kontakt. Taki, jaki mieliśmy wcześniej, gdy byłem tutaj trenerem. Zawsze między nami była osoba, która bardziej na co dzień konsultowała i była takim łącznikiem między nami a prezesem. W tej chwili wygląda to bardzo podobnie. Zgodziłem się wrócić do klubu. Zgadzając się na to, jasno dałem do zrozumienia, że jestem gotów na tę współpracę, bo inaczej byłoby to niemożliwe. Wydaje mi się, że ze strony prezesa jest podobnie, bo inaczej nie było tego telefonu - wyznał. 

Aleksandar Vuković o wyborze nowego kapitana Legii. Tak uzasadnia swoją decyzję

Dariusz Mioduski
Autor: Cyfra Sport Dariusz Mioduski

Vuković wrócił do sytuacji sprzed kilku tygodni, gdy wypowiedział się na temat prezesa w mediach.- Można to nazwać mocnymi słowami, ale wiem, że nigdy nikogo nie obraziłem - przyznał Serb. - I nic nie powiedziałem takiego, żebym mógł dziś wstydzić się czy przepraszać. Wypowiedziałem kilka razy swoje zdanie na ten temat. (...) Słowa, które mówiłem, cały czas są aktualną oceną tego, co wydarzyło się wcześniej. Odnośnie okresu pracy, który miałem za sobą w Legii. Teraz jest następny okres, który trzeba będzie także kiedyś ocenić. Zrobię wszystko, abym mógł spojrzeć na to z dumą i poczuciem, że zrobiłem dobrą robotę. Wydaje mi się, że ten czas z tego pierwszego okresu to tylko ja oceniłem. Może to jest moja subiektywna ocena. Ale nawet z obecnej perspektywy wiemy, że tamto mistrzostwo troszeczkę znaczy i nie jest takie proste, aby je zdobyć - stwierdził trener Aleksandar Vuković.

Wybory selekcjonera reprezentacji Polski. Kiedyś bronił jego strzały, teraz będzie z nim pracował?

Dariusz Mioduski
Autor: Cyfra Sport Dariusz Mioduski
Sonda
Czy Aleksandar Vuković utrzyma Legię w Ekstraklasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze