Polscy piłkarze

i

Autor: Cyfrasport Polscy piłkarze

Kibice - uważajcie!

Polscy piłkarze otrzymali kolejny cios. Nawet TVP nie miała litości, bezwzględna decyzja

2023-09-15 7:30

Polscy piłkarze od kilku miesięcy nie mają lekko. Atmosfera wokół reprezentacji Polski jest fatalna, podobnie jak wyniki. Doprowadziło to do zwolnienia Fernando Santosa, a kadra pozostaje na razie bez selekcjonera. Tymczasem już za niespełna miesiąc ma rozegrać kolejne mecze, przed którymi piłkarze otrzymali cios ze strony... TVP. Nawet publiczny nadawca nie miał litości!

Reprezentacja Polski ma za sobą katastrofalne miesiące. Pod wodzą Fernando Santosa trudno było mówić o jakichkolwiek pozytywach, a fakty są brutalne. Po 5 z 8 meczów eliminacji do Euro 2024 Polska zajmuje przedostatnie miejsce i w walce o bezpośredni awans nie jest już zależna tylko od siebie. Kadencja Portugalczyka błyskawicznie dobiegła końca, bo PZPN zwolnił go po ostatniej klęsce z Albanią (0:2). Po tej porażce wściekłość kibiców sięgnęła zenitu, jednak polscy piłkarze wciąż mogą awansować na Euro 2024. W październiku czekają ich kolejne dwa eliminacyjne mecze, już pod wodzą nowego selekcjonera i... w niesamowicie niefortunnym terminie.

QUIZ: Ile pamiętasz z krótkiej kadencji Fernando Santosa?

Pytanie 1 z 10
Fernando Santos zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski

TVP bezlitosna dla polskich piłkarzy

Najbliższe spotkania reprezentacji Polski zaplanowano na 12 października z Wyspami Owczymi i 15 października z Mołdawią. To drugie spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce! Z pewnością nie jest to komfortowa sytuacja dla kibiców, ale nie tylko. Pewne problemy związane z ustaleniem ramówki ma przez to TVP. Kibice od lat przyzwyczaili się, że mecze piłkarzy mogą śledzić na jednym z głównych kanałów - TVP 1 lub TVP 2. 15 października tak się jednak nie stanie.

Publiczny nadawca zadecydował, że mecz Polska - Mołdawia będzie transmitowany wyłącznie w TVP Sport. W trakcie meczu w TVP 1 odbędzie się wieczór wyborczy, a w TVP 2 przygotowano teleturniej "Postaw na milion" i film "Creed: Narodziny legendy". Jest to spore utrudnienie dla kibiców, którzy zdecydowanie liczniej oglądali mecze reprezentacji na głównych kanałach. Jednak wobec ostatnich występów Biało-Czerwonych taka decyzja wydaje się uzasadniona.

Najnowsze