Fernando Santos

i

Autor: AP PHOTO Fernando Santos

Jaki jest nowy trener Polaków?

Pracował z Fernando Santosem w dwóch klubach. Teraz Grzegorz Mielcarski ocenił nowego selekcjonera w punktach

2023-01-25 16:12

Po blisko miesiącu intensywnych poszukiwań, bezkrólewie w piłkarskiej reprezentacji się skończyło. Prezes Cezary Kulesza zaprezentował kibicom Fernando Santosa. Portugalski szkoleniowiec w przeszłości miał okazję pracować w klubach z paroma reprezentantami Polski. Jednym z nich był Grzegorz Mielcarski, podopieczny nowego selekcjonera w barwach FC Porto oraz AEK Ateny.

- Fernando Santos to człowiek, który broni swoich racji, narzuca swoje warunki, a piłkarze akceptują, choć nie są łatwe, bo oznaczają dużą dyscyplinę – tak charakteryzował osobowość trenera Biało-Czerwonych Mielcarski w dużym wywiadzie dla „Super Expressu”. Te cechy widział już w pracy klubowej, będąc jego podopiecznym. Rola selekcjonera – jego zdaniem – jeszcze je wzmocniła.

- Praca selekcjonera bardzo różni się od tej w klubie. Inne jest przygotowanie treningu, przekaz płynący do zawodników, ich dobór. Trzeba mieć też – poza wiedzą – stosowną osobowość w kontaktach z piłkarzami, którzy przecież w klubach też pracują z wielkimi ludźmi. Ale on – po czterech latach pracy z Grekami i osiem z Portugalczykami – wszystkie nawyki i schematy niezbędne na tym stanowisku ma przyswojone. Przemawia językiem selekcjonera – ocenia Santosa nasz rozmówca.

Grzegorz Mielcarski ocenił nowego selekcjonera w punktach

Mielcarski wystawia też nowemu trenerowi Polaków konkretną... notkę punktową w kilku kategoriach. - Każdy trener ma cechy, za które jest bardziej lub mniej lubiany. Jeden „kupuje” piłkarzy tworzoną przez siebie atmosferą, nawet jeśli jest ciut słabszy taktycznie. Inny szacunek zdobywa za bycie katem albo dobrym taktykiem. Jeszcze inny celuje w charakterologiczny dobór drużyny – wylicza te kategorie, następnie je podsumowując. - Nie powiem, że Santosowi za każdy z tych elementów wystawiłbym „dziesiątkę”. Ale „ósemkę” na pewno – dopowiada srebrny medalista igrzysk w Barcelonie.

Poniżej zobaczysz, jak internauci oceniają powierzenie Fernando Santosowi reprezentacji Polski

Sonda
Czy z Fernando Santosem Polska odniesie sukces?
Cezary Kulesza po wyborze Fernando Santosa na selekcjonera
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze