Reprezentacja Rosji

i

Autor: AP Reprezentacja Rosji

Prezes federacji piłkarskiej o meczu z Rosją! Klamka zapadła, od tych słów nie ma już odwrotu

2022-02-24 12:04

Niepokojące wydarzenia, które mają związek z rosyjską inwazją na Ukrainę mają swoje odbicie nie tylko w sytuacji geopolitycznej w Europie, ale również w świecie sportu. Rosja jest bowiem jednym z krajów, który walczy o awans na mistrzostwa świata, a pierwszy mecz w barażach zagra z Polską. Prezes jednej z federacji piłkarskich postanowił jasno powiedzieć, co myśli o ewentualnym spotkaniu ze "Sborną".

Mecz barażowy z Rosją przez zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata w Katarze to w pierwszej kolejności problem Polski. Władz PZPN zwróciły się już do FIFA z wnioskiem o przełożenie miejsca rozegrania meczu, ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę. To rozpoczęło tylko słowne przepychanki, na które stanowczo zareagował Cezary Kulesza. Teraz głos w sprawie ewentualnego meczu z Rosją zabrał także prezes szwedzkiej federacji piłkarskiej, która w pierwszym meczu zmierzy się z Czechami, a w przypadku zwycięstwa, będzie walczyć o bilet do Kataru z lepszym z pary Polska - Rosja. 

Wymowny wpis Kamila Glika po ataku na Ukrainę! Reprezentant Polski nie wahał się ani przez chwilę, musiał zabrać głos

Szef szwedzkiej federacji piłkarskiej mocno o meczu z Rosją! Tych słów już nie cofnie

Karl-Erik Nilsson nie ukrywał, że nie widzi na obecną chwilę możliwości, aby piłkarze "Trzech Koron" mieli niebawem jechać do Rosji grać w piłkę, jak gdyby nigdy nic. - To możliwy scenariusz... ale przy uczuciach, jakie towarzysząc nam, gdy się dziś rano obudziliśmy, raczej nie do pomyślenia jest, abyśmy za kilka tygodni mieli zagrać mecz piłkarski w Rosji - powiedział Reutersowi prezes szwedzkiej federacji piłkarskiej. - Patrząc na to tu i teraz, nie ma się żadnej ochoty, by grać w Rosji - dodał surowo.

Reprezentant Rosji grzmi w sprawie wojny z Ukrainą. Fiodor Smołow zabrał jasne stanowisko

Wojna na Ukrainie
Sonda
Czy mecz Rosja - Polska powinien się odbyć?

Eskalacja konfliktu na Ukrainie. Rosja rozpoczęła inwazję

Wojska rosyjskie przekroczyły granice Ukrainy od północy, wschodu i południa - przekazały w czwartek władze Ukrainy. Oficjalne źródła ukraińskie informują o ponad 40 ofiarach śmiertelnych wśród żołnierzy. Armia informuje o walkach w Donbasie i wokół Charkowa. Ukraina zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją. PZPN zwrócił się już do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu z Rosją w Moskwie. Przeniesienie spotkania w inne miejsce jest możliwe, jeśli FIFA i UEFA uznają, że w Moskwie nie jest bezpiecznie.

Władysław Kozakiewicz krytykuje Putina. Termin wojny nie był przypadkowy! Poświęci piłkarzy?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze