Andrzej Duda odwiedził grób Kazimierza Górskiego w 100. rocznicę jego urodzin. Nie zabrakło odniesień do futbolu [WIDEO]

2021-03-02 14:14
Andrzej Duda na grobie Kazimierza Górskiego
Autor: Twitter/ prezydentpl screen Andrzej Duda na grobie Kazimierza Górskiego

Dla wielu kibiców piłki nożnej Kazimierz Górski był jedną z najwybitniejszych postaci związanych z kadrą i również dlatego grób byłego trenera biało-czerwonych na warszawskich Powązkach jest dla nich bardzo ważnym miejscem. Skromny pomnik znów został zasypany kwiatami i wieńcami, przy okazji 100. rocznicy urodzin Górskiego, która przypada na 2 marca. Na grobie byłego trenera pojawił się również prezydent Andrzej Duda.

Na warszawskich Powązkach spoczęło wiele osób, które zasłużyły się w jakiś sposób dla Polski i bez wątpienia jedną z nich jest właśnie Kazimierz Górski, który nie tylko zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej piłki, ale stał się dla wielu fanów najwybitniejszą postacią związaną z polską reprezentacją. Pod jego wodzą biało-czerwoni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata. Nic więc dziwnego, że jego grób jest ważnym miejscem dla kibiców piłki nożnej oraz władz państwa. Podczas 100. rocznicy urodzin legendarnego trenera, przypadającą na 2 marca, na Powązkach pojawił się m.in. prezydent Andrzej Duda, który uczcił pamięć o Górskim, m.in. składając wieniec na jego grobie. 

CZYTAJ TAKŻE: Zmarł legendarny piłkarz! Strzelał gole reprezentacji Polski

Na grobie Górskiego, pomimo tego, że pomnik można zaliczyć do grona skromniejszych, nie zabrakło odniesień do futbolu, w postaci piłki. To właśnie przez nią prezydent Duda przewiązał szalik polskiej reprezentacji.

Zobacz także: Tak wyglądał grób Kazimierza Górskiego

Pomimo mijających lat, kibice polskiej reprezentacji oraz władze państwa nie zapomniały o dokonaniach Kazimierz Górskiego, szczególnie w tak ważnym dniu, jak 100. rocznica jego urodzin. - Polska potrzebowała sukcesów i On to sprawił. Zawodnicy pod Jego wodzą odnosili prawdziwe zwycięstwa - napisała Kancelaria Prezydenta na Twitterze. Legendarny trener, który przyszedł na świat w 1921 roku we Lwowie zmarł 23 maja 2006 w Warszawie, w wieku 84 lat. 

Sprawdź: Tomaszewski o legendzie. Bez KAZIMIERZA GÓRSKIEGO nie byłoby złotej ery polskiego futbolu

Najnowsze