Przypomniał się Rafał Kurzawa. Gol polskiego pomocnika w Danii [WIDEO]

2020-07-03 23:30 Marcin Szczepański
Rafał Kurzawa został nowym piłkarzem duńskiego Esbjerg
Autor: twitter.com/EsbjergfB Rafał Kurzawa został nowym piłkarzem duńskiego Esbjerg

Przed dwoma laty z reprezentacją Polski był na mistrzostwach świata w Rosji. Zagrał nawet w meczu z Japonią. Ale ostatnio było o nim cicho. Teraz Rafał Kurzawa przypomniał o sobie. Strzelił gola dla Esbjerg w przegranym 1:2 meczu z Horsens w 31. kolejce ligi duńskiej (grupa spadkowa). Drużyna Polaka już wcześniej spadła z ekstraklasy.

Obecny sezon Kurzawa rozpoczął w Amiens, którego jest piłkarzem. Jednak nie grał w tym zespole i podczas zimowego okna transferowego zmienił klub. Trafił do Esbjerg na zasadzie wypożyczenia do końca rozgrywek. To dla niego drugi klub w Danii. Wiosnę 2019 roku spędził w Midtjylland.

Tak Alon Turgeman zapewnił Wiśle Kraków utrzymanie w Ekstraklasie [WIDEO]

W Esbjerg Kurzawa rozegrał do tej pory jedenaście meczów i wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Premierową bramkę zdobył w przegranym 1:3 spotkaniu z Hobro (29. kolejka). Wtedy wykorzystał rzut karny. Teraz ponownie ma powody do zadowolenia. Tym razem strzelił gola z akcji. Przejął piłkę, podciągnął kilka metrów i uderzył z lewej nogi zza pola karnego. W ten sposób pod koniec pierwszej połowy doprowadził do wyrównania. Akcja z udziałem Polaka na skrócie z meczu od 0.38 min. Zespół Esbjerg już wcześniej został zdegradowany z ligi duńskiej. To dla tej drużyny czwarty z rzędu mecz bez wygranej,w tym trzecia przegrana. W ostatniej serii (8 lipca) klub Kurzawy zagra na wyjeździe z Randers.

Reprezentant Polski wyleczył się z koronawirusa! Sebastian Szymański jest już zdrowy

Najnowsze