Robert Lewandowski chciał uniknąć kolejnego przesłuchania. Kolejne kulisy sporu z byłym menedżerem

2022-05-20 17:06
Robert Lewandowski i Cezary Kucharski
Autor: Piotr Kowalczyk/Super Express Robert Lewandowski i Cezary Kucharski

Cezary Kucharski miał grozić Robertowi Lewandowskiemu i jego żonie Annie. Gwarantował dochowanie tajemnicy o rzekomych nieprawidłowościach w rozliczeniach podatkowych Lewandowskich, a milczenie wycenił na 20 mln euro. Przeciwko byłemu menedżerowi „Lewego” zostały skierowane zarzuty, a 18 maja akt oskarżenia dotarł do Sądu Rejonowego w Warszawie. Wiemy, że gwiazdor Bayernu nie uniknie wizyty w sądzie.

Napastnik Bayernu był już dwukrotnie przesłuchiwany (w październiku 2020 i na początku 2021 roku) w tej sprawie i według naszych informacji czeka go kolejne przesłuchanie – już na etapie postępowania sądowego. Lewandowski chciał uniknąć kolejnego przesłuchania, lecz jego wniosek został oddalony.

Zabezpieczony i sprawdzony został już komputer Cezarego Kucharskiego, z którego 26 października 2020 r. były wysyłane e-maile dotyczące kontraktów reklamowych piłkarza do jednego z niemieckich dziennikarzy gazety „Der Spiegel”. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności. Okazuje się, że kara mogłaby być surowsza...

Rosyjska gwiazda sportu szczerze o Robercie Lewandowskim. To jego największa tragedia? Czasu się nie cofnie

– Pierwsze oskarżenie o przestępstwo (art. 191 par. 1 kk) dotyczy szantażu o charakterze kryminalnym, gdybyśmy traktowali to jako szantaż związany z rozliczeniami gospodarczymi, to wówczas byłby to w art. 191 par. 2 kk. I gdyby dać wiarę słowom Cezarego K., który mówił, że działał w celu rozliczeń finansowych, to musielibyśmy zastosować surowszy przepis i ta kara sięgałaby nawet pięciu lat więzienia – powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.

Robert Lewandowski szantażowany przez Cezarego Kucharskiego? Potężne pieniądze. Ujawniamy kulisy

Adwokat Kucharskiego Oskar Sitek uważa, że prokuratura działa nieobiektywnie, lecz w aktach sprawy nie ma wzmianki o tym, by ktokolwiek z przedstawicieli Cezarego Kucharskiego zapoznał się z wszystkimi aktami sprawy. Obrona byłego agenta Lewandowskiego nie składała wniosku, by to zrobić. Prokuratura za to oddaliła niektóre wnioski dowodowe przedstawicieli Kucharskiego - Oddalenie wniosków dowodowych na etapie postępowania przygotowawczego jednak nie sprawia, że K. może użyć tych dowodów w sądzie - dodaje Saduś.

Sprawa będzie miała charakter jawny. Szykuje się więc najciekawsza i bardzo medialny rozwój sporu Lewandowskiego i jego byłego agenta.

Szokujący zwrot akcji ws. Lewandowskiego?! Kolejny klub zgłosił się po Polaka, aż trudno w to uwierzyć

Sonda
Kto Twoim zdaniem ma rację w konflikcie Lewandowscy - Kucharski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze