Christo Stoiczkow o Lewandowskim

i

Autor: BEATA GÓRKA/SUPER EXPRESS Christo Stoiczkow o Lewandowskim

Bułgar ma rację?

Robert Lewandowski i Złota Piłka? Legendarny Christo Stoiczkow zabrał głos w tej sprawie

2022-09-25 12:19

Robert Lewandowski przeniósł się do Barcelony i początek w nowych barwach ma wyśmienity. Jest najlepszym strzelcem ligi hiszpańskiej. Czy transfer do giganta światowego futbolu pomoże kapitanowi reprezentacji Polski sięgnąć po Złotą Piłkę? Legendarny Christo Stoiczkow w niedawnej rozmowie z naszym portalem zabrał głos w tej sprawie.

Robert Lewandowski mimo że od lat należy do grona najlepszych piłkarzy świata, to nie został doceniony przez France Football i nie dostał Złotej Piłki. W 2020 roku zdecydowano się nie przyznawać nagrody, a przed rokiem zajął drugie miejsce. Legenda Barcelony Christo Stoiczkow uważa, że nasz rodak zasłużył na tę nagrodę i powinien mieć ją w swoim dorobku. - Oczywiście, przychodząc do Barcelony ma większą okazję, aby sięgnąć po tę prestiżową nagrodą, bo przecież wielu graczy z tego klubu przed laty wygrywało w tym plebiscycie - powiedział Christo Stoiczkow w rozmowie z "Super Expressem". - „Złota Piłka” to bardzo bolesny temat dla Polaka. „France Football” robi z tą nagrodą co chce. Przed dwoma laty Robert zasłużył na „Złotą piłkę”, ale wybuchła pandemia. Nie rozumiem, że nie znaleziono czasu i sposobu, aby go uhonorować i rozbić dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Uważam, że można było to zrobić. Jednak nie przyznano nikomu nagrody, co dla mnie jest kompromitacją. Tak nie wypada postępować. Dlatego będę ich za to krytykował - zaznaczył słynny przed laty bułgarski napastnik, który osiągnął wiele sukcesów na Camp Nou.

Krzysztof Piątek wróci na szczyt w Serie A? Mark Iuliano tak widzi powrót reprezentanta Polski do Włoch [ROZMOWA SE]

Hristo Stoichkov, Robert Lewandowski

i

Autor: Archiwum prywaten Hristo Stoichkov
Sonda
Czy FC Barcelona z Lewandowskim wygra Ligę Mistrzów 2022/23?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze