Robert Lewandowski nie wziął udziału w porannym treningu reprezentacji Polski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski nie wziął udziału w porannym treningu reprezentacji Polski

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Robertowi Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro: „Strzeli...” | Futbologia

2021-05-31 20:49

Dziennikarz Roman Kołtoń bacznie przygląda się przygotowaniom reprezentacji Polski do Euro 2021. Prowadzący kanał „Prawda Futbolu” na YouTube dla „Super Expressu” i vloga Futbologia ocenił szansę Polaków na wyjście z grupy a także wywróżył Robertowi Lewandowskiemu liczbę goli. Z wypowiedzi Kołtonia bije ogromny optymizm. Kołtoń twierdzi, że reprezentacja Polski zdobędzie w fazie grupowej aż sześć punktów.

„Super Express”: - Jesteś optymistą przed Euro?

Roman Kołtoń, „Prawda Futbolu”: - Jestem pozytywnie nastawiony, ale jest to sytuacja, która może wymknąć się spod kontroli. A tak może być przy braku Piątka i Milika. Z drugiej strony turniej to coś niesamowitego. Ja zakochałem się w futbolu dzięki wielkim turniejom. Po co oni są piłkarzami? Wiadomo, że dla kasy, są celebrytami, czasami występują w filmach. Natomiast potem okazuje się, że ta kasa to za mało, wspomina się wielkie turnieje. Lepiej, żeby można było opowiedzieć synowi czy wnukowi: „wygrałem coś”.

Robert Lewandowski z żoną jeździ po Warszawie w CZOŁGU za milion. Rozmowy z tajemniczym mężczyzną [ZDJĘCIA]

- Brakiem powołania dla Kamila Grosickiego Paulo Sousa popsuł atmosferę w drużynie?

- Bardzo szkoda mi Grosika, ale tu mamy pytanie, w którym kierunku iść. Czy honorowania zasług, czy rzeczywistej formy. Grosicki wymyka się konwencji, bo nie grając w Anglii, miał trzym bramki z Finlandią, asystę z Andorą. Być może jego jedynego bym zabrał z tych piłkarzy, którzy nie grali. Nie zabrałbym za to Linettego i Frankowskiego, zastanawiałbym się nad Świerczokiem.

- Wyjdziemy z grupy?

- Kiedy się ścina głowę trenera? Jak nie wyjdzie z grupy, a to się rzadko udaje naszym trenerom. Jak Paulo Sousa wyjdzie z grupy, to się okaże, że zrobił dużo. Jak mu się to nie uda, to będzie pożar. Ale myślę, że wyjdzie z grupy z sześcioma punktami. Trzy ze Słowacją i trzy ze Szwecją. Nie boję się Słowaków czy Szwedów. Mam respekt, analizuję składy, ale wiem, że stać nas na drugie miejsce w grupie.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia

- Jakim ustawieniem twoim zdaniem zagramy?

- 3-5-2, aczkolwiek przy tylu kontuzjach napastników może to być 3-4-2-1.

- Robert Lewandowski strzelił do tej pory na Euro zaledwie dwa gole. Teraz będzie podrażniony?

- Strzeli trzy albo cztery. Co najmniej. To będzie turniej Lewego. Musi być jakiś optymista w końcu (śmiech). Chciałbym, żeby ta drużyna zafunkcjonowała w końcu pod Lewego. Po to Zbigniew Boniek dokonał zmiany trenera, żeby to wypaliło.

Wiemy, jak Robert Lewandowski rozpoczyna dzień na zgrupowaniu kadry! Ach, można pozazdrościć

Co wiesz o Robercie Lewandowskim?

Pytanie 1 z 10
Czym zajmuje się małżonka Lewandowskiego, Anna?
Najnowsze