Andy Robertson

i

Autor: EAST NEWS Andy Robertson

Rywale Polaków znaleźli się w sporych tarapatach. Największa gwiazda drużyny ma kłopot, szczęście w nieszczęściu

2022-03-23 15:45

Już w czwartek, 24 marca, reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz pod wodzą Czesława Michniewicza. Ten dzień miał być wielkim sprawdzianem selekcjonera, ale wykluczenie Rosji ze struktur FIFA pozwoliło mu zadebiutować w nowej roli w spokojniejszych okolicznościach. Biało-Czerwoni są już w Glasgow, gdzie zmierzą się ze Szkocją. Wyspiarze także mieli inne plany na 24 marca, ale spotkanie z Ukrainą zostało przeniesione na czerwiec. Szkoci mogą mówić o szczęściu w nieszczęściu, gdyż w sparingu z Polską zabraknie ich największej gwiazdy!

Tegoroczne mistrzostwa świata są pierwszymi, do których obowiązuje nowa ścieżka barażowa. Włodarze postanowili rozszerzyć fazę play-off eliminacji w strefie europejskiej do 12 drużyn. Reprezentacje podzielono na trzy czterozespołowe drabinki. Los sprawił, że Polska trafiła na Rosję, Szwecję i Czechy, a Szkocja na Ukrainę, Walię i Austrię. Nikt nie spodziewał się, że na miesiąc przed barażowymi półfinałami Rosja rozpocznie wojnę na terytorium Ukrainy. Inwazja Władimira Putina wstrząsnęła całym światem, a sport stanowczo sprzeciwił się jego działaniom. W związku z tym Sborna została wykluczona ze struktur FIFA, a Ukrainie dano czas. Tym samym Polska awansowała do finału baraży bez gry, a Szkocja musi poczekać na swój półfinał do czerwca. Obu reprezentacjom zwolnił się termin 24 marca i szybko postanowiono z tego skorzystać. 

Fatalne doniesienia w sprawie reprezentanta Polski! Klamka zapadła, nie wygląda to dobrze

Sonda
Kto wygra mecz Szkocja - Polska?

Szkocja ma problem przed meczem z Polską

Polacy zgodzili się na wylot do Glasgow i na Hampden Park zmierzą się ze Szkocją. Dla piłkarzy Czesława Michniewicza będzie to pierwszy i ostatni test przed finałem baraży o mundial, a nasi czwartkowi rywale sprawdzą się przed czerwcową batalią. Obie reprezentacje zagrają też dla Ukrainy, bowiem część zysku z organizacji sparingu zostanie przekazana atakowanemu krajowi. A bilety na to spotkanie cieszą się sporym zainteresowaniem i na trybunach z pewnością zasiądzie ponad 30 tysięcy widzów. Miejscowi sympatycy mają jednak spory powód do zmartwienia. Wiadomo już, że na boisku nie pojawi się największa gwiazda drużyny.

Zbigniew Boniek doświadczył tego jako ostatni. W tę historię ciężko uwierzyć, niewielu o tym pamięta [WIDEO]

Polacy odbywają zgrupowanie w Katowicach, bo najważniejszy mecz rozegrają na Stadionie Śląskim. W środę wylecieli jednak do Glasgow na mecz ze Szkocją:

Portal scotsman.com poinformował, że Andrew Robertson jest zakażony koronawirusem. W związku z tym kapitan reprezentacji i gwiazdor Liverpoolu nie bierze udziału w marcowym zgrupowaniu kadry. Szkoci mogą odetchnąć z ulgą, że ominie go wyłącznie mecz towarzyski z Polską, a nie pierwotnie zaplanowany na ten termin półfinał baraży z Ukrainą. Nie jest to jedyna absencja w zespole Steve'a Clarke'a. Poza lewym obrońcą zabraknie też napastnika, Lyndona Dykesa. Początek meczu Szkocja - Polska w czwartek o godzinie 20:45.

Piłkarze już w Katowicach. Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze