Paulo Sousa

i

Autor: fot. Paweł Jaskółka/Super Express Paulo Sousa zawiódł piłkarzy reprezentanci Polski

Sensacyjny zwrot akcji w sprawie Paulo Sousy?! Portugalczyk może zostać na lodzie!

2021-12-28 12:18

Gorące godziny w sprawie przyszłości Paulo Sousy i obsady stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk w ostatnich dniach rozpoczął walkę o odejście z kadry, by związać się z Flamengo, natomiast teraz Brazylijczycy mogą rzutem na taśmę zwrócić wzrok w kierunku zupełnie innego szkoleniowca, na którym im zależało początkowo - Jorge Jesusa.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Paulo Sousa zatelefonował do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszy, informując go, że chce odejść z kadry i powrócić do pracy w futbolu klubowym. Portugalczyk miał być już po słowie z Flamengo. Legendarny brazylijski klub wcześniej jednak marzył o podpisaniu kontraktu z Jorge Jesusem. Ten jednak pozostawał związany kontraktem z Benficą i choć według mediów z Kraju Kawy prosił o nieco czasu, to ostatecznie go nie dostał.

ZOBACZ TEŻ: Paulo Sousa wylał miód na serce Jana Tomaszewskiego! "Bogu dzięki..." [WIDEO]

Paulo Sousa zrezygnował z reprezentacji Polski - ZDJĘCIA

We wtorek jednak doszło do zwrotu akcji. Jak poinformowały portugalskie media, Jorge Jesus rozstaje się z Benficą, a tymczasowo zespół przejmie szkoleniowiec rezerw ekipy z Lizbony. Doświadczony szkoleniowiec popadł w konflikt z drużyną i ten związek dłużej nie miał sensu. Co to oznacza w przypadku Paulo Sousy? To właśnie Jesus stanowił pierwszy wybór Flamengo, które jednak nie chciało zbyt długo czekać i dlatego zwróciło się do selekcjonera "Biało-czerwonych".

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?

Nie wiadomo, jak to wszystko wpłynie na aktualny rozkład rozmów na linii PZPN - Paulo Sousa, ale jasnym jest, że we wszystkich obozach panuje niezwykle napięta atmosfera. Jeżeli Portugalczyk ostatnie zostanie na lodzie w Brazylii to trudno wyobrazić sobie, by ktokolwiek chciał kontynuować z nim współpracę na stanowisku selekcjonera polskiej kadry. Co jednak wtedy z wypłacaniem sowitych kontraktów dla szkoleniowca i jego sztabu? Na tę chwilę tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi...

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia 2
Najnowsze