Stanisław Czerczesow chciałby poprowadzić Polskę przeciwko Rosji! Jasna deklaracja szkoleniowca

2021-11-27 8:03
Stanisław Czerczesow
Autor: Cyfra Sport Stanisław Czerczesow

Stanisław Czerczesow postanowił skomentować wynik losowania baraży do mundialu w Katarze w 2022 roku. Były szkoleniowiec Legii i reprezentacji Rosji w wywiadzie dla portalu "Sport-express.ru". wyznał, że jeśli dostałby propozycję od PZPN, nie wahałby się, aby poprowadzić "Biało-Czerwonych" w starciu ze "Sborną",

Stanisław Czerczesow jest postacią, której nie trzeba przedstawiać kibicom polskiej piłki nożnej. Szkoleniowiec cieszy się w Polsce wielkim szacunkiem dzięki swojej pracy z Legią Warszawa, z którą odnosił na tyle dobre rezultaty, że został trenerem reprezentacji Rosji. Od czasu nieudanego dla "Sbornej" Euro 2020, Rosjanin jest bez pracy, jednak odparł w rozmowie z portalem "Sport-express.ru", że przyjąłby propozycję PZPN, aby objąć kadrę Polski tuż przed spotkaniami barażowymi mistrzostw świata.

Mamy przecieki ze Złotej Piłki! Robert Lewandowski miał dostać pilną wiadomość. Wie, które miejsce zajmie

Czerczesow chciałby poprowadzić Polskę w meczu przeciwko Rosji. Jasna deklaracja ze stron szkoleniowca

O kandydaturze Czerczesowa w kontekście objęcia reprezentacji Polski mówi się już od dłuższego czasu, a sam szkoleniowiec nie ukrywa, że praca z Polakami byłaby dla niego wielkim wyróżnieniem. Jak sam twierdzi, gdyby dostał telefon z PZPN, aby poprowadzić Polaków w meczu przeciwko Rosji, nie wahałby się nawet na moment.

- Po pierwsze - Polska ma selekcjonera. A po drugie, jeśli dostanę ofertę - tak, przyjmę ją - szczerze przyznał w rozmowie z portalem "Sport-express.ru".

Mateusz Borek na gorąco po losowaniu baraży mundialu. Mówi wprost o możliwej katastrofie

Aby zobaczyć zdjęcia reprezentacji Polski ze zgrupowania w Hiszpanii, przejdź do galerii poniżej.

Czerczesow o meczu Polski z Rosją. Nie będzie łatwo

W trakcie rozmowy z rosyjskimi mediami były trener Legii Warszawa zaznacza, że "Sborna" nie będzie miała łatwego wyzwania, a Polacy zawsze mają plan jak grać z Rosjanami.

- Z Polakami nigdy nie jest łatwo. Ostatnio nasze kluby mierzyły się z Rakowem oraz Legią w europejskich pucharach i niestety mają negatywne doświadczenia. Trafiliśmy na dość silnego przeciwnika, ale atutem będzie to, że zagramy u siebie - mówi Stanisław Czerczesow.

Sonda
Czy Stanisław Czerczesow powinien wrócić do polskiej piłki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze