Reprezentacja Polski U21

Autor: Twitter Reprezentacja Polski U21 po wygranej z Portugalią

Szatnia w euforii! Tak reprezentacja U21 świętowała awans na Euro 2019 [ZDJĘCIE]

2018-11-21 12:26

To była wielka niespodzianka! Po pierwszym meczu barażu eliminacji do Euro U21 2019 niewielu wierzyło, że reprezentacja Polski zagra na turnieju głównym we Włoszech i w San Marino. W Zabrzu biało-czerwoni przegrali 0:1. W rewanżu jednak nasza młodzieżówka niespodziewanie wygrała na wyjeździe 3:1 i wywalczyła awans. Po spotkaniu w szeregach młodych piłkarzy znad Wisły zapanowała duża euforia, a w sieci pojawiło się zdjęcie z szatni.

Już po losowaniu par barażowych eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 niewielu postrzegało Polaków jako zespół, mogący wyeliminować z turnieju głównego Portugalię. Wtedy jednak Kamil Grabara, bramkarz naszej reprezentacji U21, skomentował na Twitterze, że wraz z kolegami są w stanie sprawić niespodziankę. "Trochę optymizmu albo po prostu mniej pesymizmu, którym lubimy emanować. Idziemy po swoje" - napisał golkiper na portalu społecznościowym. Po pierwszym spotkaniu w Zabrzu nastoje w kraju były jeszcze bardziej pesymistyczne. Podopieczni Czesława Michniewicza znaleźli się pod ścianą po porażce w Zabrzu 0:1.

W Chaves młodzi Polacy zagrali na nosie wszystkim niedowiarkom. Minęło zaledwie osiem minut rywalizacji, a po golach Krystiana Bielika i Dawida Kownackiego prowadzili już 2:0. Kilkanaście minut później kolejne trafienie dołożył Sebastian Szymański, a portugalscy kibice przecierali tylko oczy ze zdumienia, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 3:0 na korzyść gości. W drugiej połowie rywalom udało się złamać naszą defensywę, ale tylko raz i to zespół Michniewicza zagra w czerwcu przyszłego roku na turnieju we Włoszech i w San Marino.

Po decydującym meczu w obozie Polaków zapanowała uzasadniona radość. Zdjęcie uradowanych piłkarzy reprezentacji U21 z szatni na Twitterze opublikował Kamil Grabara. "Tak jak wspominałem jakiś czas temu, poszliśmy po swoje" - napisał przy fotografii bramkarz z aspiracjami na karierę w angielskim Liverpoolu.