Szef Bayernu Monachium zabrał głos! To wyjaśnia przyszłość Roberta Lewandowskiego w kadrze

2021-04-19 18:18 Marcin Długosz
Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Jak grom z jasnego nieba w niedzielę spadła informacja o rychłym utworzeniu Superligi - rozgrywek zrzeszających największe kluby świata, które tym samym wystąpiłby ze struktur UEFA. Federacja zareagowała bardzo mocno. Zapowiedziała, że jeśli jacyś piłkarze wezmą udział w nowym tworze, to zostaną wykluczeni z gry w mistrzostwach Europy oraz świata. Jak to wygląda pod kątem kapitana reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego?

Futbol na rozdrożu

Aż trudno ubrać w słowa to co wydarzyło się w ostatnich godzinach w europejskim futbolu. Dwanaście klubów ogłosiło powstanie Superligi, w której zamierzają występować niezależnie od osiąganych wyników w zmaganiach krajowych. UEFA postawiła więc sprawę bardzo jasno - jeżeli którykolwiek zawodnik zdecyduje się wystąpić w Superlidze, nie może liczyć na grę w mistrzostwach Europy i świata. Stało się jasne, że wszyscy muszą zmierzyć się z chaosem, jakiego wcześniej nie znali.

Michał Listkiewicz dla Super Expressu: „Powstanie Superligi to skok na kasę”

Stanowisko Bayernu

W gronie klubów założycieli zabrakło Bayernu Monachium. Ekipa kapitana reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego, łączona była jednak z dołączeniem do grupy "rewolucjonistów" w nadchodzacych dniach. Monachijczycy szybko jednak sami postanowili uciąć spekulacje ustami swojego szefa, Karla-Heinza Rummenigge. - Nigdy nie byliśmy zaangażowani w plany dotyczące Superligi. Uważamy, że obecne normy są gwarantem poważnych podstaw. Z zadowoleniem przyjmujemy nowe reformy Ligi Mistrzów - wyznał Niemiec.

Uratowane Euro

Jeżeli zatem groźby UEFA wejdą w życie i faktycznie piłkarze klubów Superligi zostaną zawieszeni na mistrzostwa Europy oraz świata, to nie będzie w tym gronie Roberta Lewandowskiego. Wszyscy kibice reprezentacji Polski mogą spać spokojnie i być pewni, że najlepszy zawodnik "Biało-czerwonych" będze mógł wystapić na nadchodzącym Euro. O ile oczywście w międzyczasie nie dojdą żadne nieprzewidziane czynniki takie jak kontuzje, o których "Lewy" w ostatnim czasie przekonał się na własnej skórze.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze