Ten dzień Howard Webb zapamięta na całe życie. Wyjątkowe święto byłego wroga Polaków

2021-04-18 20:00 Mateusz Sobiecki
Howard Webb
Autor: Michał Wielgus Howard Webb

To nazwisko polscy kibice futbolu kojarzą doskonale. Howard Webb to słynny angielski sędzia, który prowadził mecz Biało-czerwonych na mistrzostwach Europy w 2008 roku. Jedna decyzja sprawiła, że ze zwykłego arbitra stał się wrogiem numer 1 w całym kraju. Po latach stosunek do Webba jest już zupełnie inny. Teraz z całego świata do sędziego spływają gratulacje. Ten dzień z pewnością Webb zapamięta na całe życie.

Howard Webb wziął ślub. Przez lata był wrogiem Polaków

Taki dzień zapamiętuje się na całe życie. Howard Webb już kilka lat temu zdecydował się na zakończenie sportowej kariery. W 2016 roku po raz pierwszy niemieckie i angielskie tabloidy plotkowały o możliwej relacji znanego sędziego z utalentowaną panią arbiter, Bibianą Steinhaus. Para zakochała się w sobie. Webb musiał podjąć dla kochanki bardzo trudną decyzję - porzucił żonę, z którą miał trójkę dzieci. Po kilku latach związku, duet wziął ślub. Miało to miejsce bez zgiełku czy blichtru. Na sali pojawili się tylko nowożeńcy oraz urzędnik. Z powodu pandemii koronawirusa nie było możliwości, by pojawili się choćby świadkowie. - Pobraliśmy się podczas ostatniej przerwy na kadrę. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi - przyznała uradowana Steinhaus w rozmowie z "Bildem". Pani arbiter prowadzi dziś mecze niemieckiej ekstraklasy. Para żyje na razie na odległość.

Superliga wywołała wojnę! UEFA reaguje ostro. Liverpool, Arsenal i Chelsea wyrzucone z Premier League?

Kim jest Howard Webb?

Howard Webb to były międzynarodowy sędzia, który przez lata prowadził mecze nie tylko w Premier League, ale także na najważniejszych imprezach w Europie i na świecie. Dla Polaków jest najbardziej kojarzony ze spotkania z Austriakami z mistrzostw Europy w 2008 roku. W ostatniej akcji meczu podyktował przeciwko Biało-czerwonym, który doprowadził do remisu i pogrzebał marzenia o awansie do fazy pucharowej. Stał się wrogiem publicznym nr 1 w Polsce. Krytykowali go zgodnie Lech Kaczyński i Donald Tusk. W 2010 roku został uznany najlepszym sędzią świata. Prowadził mistrzostwa świata w RPA i Brazylii. W 2010 roku był arbitrem spotkania finałowego mundialu.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze