Superliga wywołała wojnę! UEFA reaguje ostro. Liverpool, Arsenal i Chelsea wyrzucone z Premier League?

2021-04-18 17:32 Mateusz Sobiecki
Liverpool
Autor: East News Liverpool

W niedzielę ma zostać oficjalnie ogłoszony nowy projekt. Superliga ma zebrać w swoich szeregach najlepsze zespoły na świecie. Według najnowszych doniesień, Superliga ma nie obejmować m.in. Bayernu Monachium czy PSG. UEFA opublikowała wyjątkowe oświadczenie przy współpracy z czołowymi ligami. Liverpool, Arsenal, Chelsea czy Manchester United mogą zostać wyrzucone z Premier League. Co więcej, piłkarze zespołów z Superligi mogą otrzymać zakaz występów w mistrzostwach Europy i świata!

Superliga: Mocna reakcja UEFA

Czy dojdzie do prawdziwej wojny między klubami piłkarskimi a UEFA? Coraz więcej na to wskazuje! Według medialnych doniesień, w niedzielę ma dojść do ogłoszenia nowego projektu. Superliga ma stanowić konkurencję dla Ligi Mistrzów i gromadzić w swoich szeregach najlepsze zespoły. Teraz jednak wiemy już, że z projektu (przynajmniej na razie) wycofały się ekipy z francuskiej Ligue 1 oraz niemieckiej Bundesligi. UEFA opublikowała w sprawie nowego projektu stanowcze oświadczenie. Zespoły, które zdecydują się na występ w Superlidze mają zostać wykluczone nie tylko z krajowych i europejskich rozgrywek. Piłkarze tych klubów mogą dostać zakaz przyjazdu na imprezy mistrzostw Europy czy mistrzostw świata.

Idą wielkie ZMIANY w Lidze Mistrzów! NOWY FORMAT zostanie zatwierdzony już niedługo?

Oświadczenie UEFA ws. Superligi

UEFA opublikowała w tej sprawie wyjątkowe oświadczenie. UEFA przygotowała je razem z czołowymi ligami ze Starego Kontynentu. - W przypadku ogłoszenia Superligi, zaznaczamy, że pozostaniemy zjednoczeni w staraniach zatrzymania cynicznego projektu założonego we własnym interesie kilku klubów w czasach, gdy potrzebujemy solidarności bardziej niż kiedykolwiek - brzmi fragment oświadczenia. - Rozważymy wszystkie możliwości na każdym poziomie - sportowym i sądowym, by temu zapobiec. Piłka nożna bazuje na otwartości rozgrywek - przyznaje UEFA. Drużyny mają zostać wyrzucone z wszystkich krajowych i europejskich rozgrywek. - Piłkarze mogą mieć zakaz otrzymania szansy reprezentowania swoich narodowych kadr - kończy się oświadczenie.

Kto zagra w Superlidze?

Na razie wiadomo, że w Superlidze nie mają zagrać piłkarze PSG czy Bayernu Monachium. UEFA podziękowała w oświadczeniu o wycofaniu się z projektu niemieckich i francuskich klubów. Media wymieniają m.in. Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea czy Tottenham Hotspur jako zespoły, które miałyby brać udział w Superlidze.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Bayern: Dla nich lepiej, gdyby Lewandowski… | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze