Idą wielkie ZMIANY w Lidze Mistrzów! NOWY FORMAT zostanie zatwierdzony już niedługo?

2020-12-02 16:02 PM
Liga Mistrzów, puchar, Puchar Ligi Mistrzów
Autor: East News Puchar dla zwycięzcy Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów UEFA to najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na świecie, choć grają w nich zespoły tylko z europejskiej federacji. Z powodu prób stworzenia tzw. Superligi, Liga Mistrzów może jednak stracić na znaczeniu. UEFA stara się ratować sytuację kolejną reformą rozgrywek, która może zostać wprowadzona już niedługo.

Liga Mistrzów to marzenie wielu klubów i zawodników. Zwycięstwo w tych rozgrywkach zapewnia wpisanie się na stałe w historii piłki nożnej, choć znajdą się wybitni piłkarze, którzy nie zdołali sięgnąć po to trofeum.

Manchester United - PSG RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów: United - PSG LIVE ONLINE Manchester United - PSG w INTERNECIE [WYNIK, SKŁADY]

Teraz jednak świat piłki może przejść jedną z największych zmian od bardzo dawna. Największe kluby na świecie (czyli te z najlepszych lig europejskich) chcą wraz z FIFA stworzyć tzw. Superligę, która miałaby prestiżem przebić nawet LM. Jej organizatorzy chcą więc przeprowadzić reformę, która będzie odpowiedzią na propozycję FIFY.

Liga Mistrzów zmieni się nie do poznania?

O możliwej reformie informuje gazeta „The Times”, z której dowiadujemy się, że w najbliższych dniach mają rozpocząć się rozmowy nad zreformowaniem rozgrywek Ligi Mistrzów. W organizowanych przez UEFA rozgrywkach miałby zostać wprowadzony tzw. system szwajcarski. Pierwszą zmianą byłoby poszerzenie rozgrywek do 36 zespołów (obecnie jest 32), a później utworzenie 6-zespołowych grup. W każdej z nich kluby rozegrają 10 spotkań (mecz i rewanż, u siebie oraz na wyjeździe). To pozwalałoby na rozegranie większej liczby spotkań.

Lech Poznań zakontraktował nowego zawodnika! Pierwsze zimowe wzmocnienie stało się faktem

Punkty z poszczególnych tabel liczyłyby się do tzw. dużej tabeli, z której 16 najlepszych zespołów awansowałoby do fazy pucharowej. W niej najlepszy zespół z dużej tabeli zagrałby z ostatnim, drugi z przedostatnim itd. Kluby z miejsc 17. do 24. grałyby dalej w Lidze Europy.

Odpowiedź UEFA na Superligę

Jak uważają dziennikarze „The Times” reforma Ligi Mistrzów ma być jedną z prób obrony przed Superligą, której plany stworzenia są coraz bardziej wyraźne. Inny format rozgrywek miałby spodobać się bardziej przede wszystkim mocniejszym zespołom.

Córka Kamila Grosickiego chce się za nim wstawić u trenera! "Bez mojego taty nigdy nie wygracie!"

 - Najlepsze kluby chcą więcej meczów przeciwko innym klubom z najlepszych lig, a ten format właśnie to zapewnia. Bardziej ekscytującą fazę grupową, gdzie każdy mecz będzie znaczący, ponieważ każde miejsce w najlepszej szesnastce będzie cenne nie tylko pod względem przeciwnika w następnej rundzie, ale też pod względem finansowym. Tak samo, jak miejsca od 17. do 24., które gwarantować będą grę w Lidze Europy – mówi anonimowy informator cytowany przez „The Times”.

Liga Mistrzów: Lewy uciekaj Haalandowi
Najnowsze