Córka Kamila Grosickiego chce się za nim wstawić u trenera! "Bez mojego taty nigdy nie wygracie!"

2020-12-02 14:27 Jerzy Chwałek
Kamil Grosicki
Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

Reprezentacyjny skrzydłowy Kamil Grosicki (32 l.) rozegrał mecz w zespole U-23 West Bromwich Albion i strzelił dwa gole. Ale w dalszym ciągu czeka na szansę od trenera na grę w Premier League. Sytuacja Grosika jest nie pozazdroszczenia. O jego losy i pozycję w drużynie zaniepokoiła się nawet ...8-letnia córka Maja.

Super Express: Czy trener WBA Slaven Bilić widział twój mecz w zespole U-23 i dwie strzelone bramki?

Kamil Grosicki: Nie oglądał meczu, ale byli jego asystenci i dyrektor sportowy. Interesuje ich zespół młodzieżowy, w którym może grać też trzech piłkarzy powyżej 23. roku życia. Poprosiłem o występ w tym meczu, bo robię to dla siebie. Chcę utrzymać formę fizyczną i poczuć rytm grania, a gole cieszą bez względu w jakim meczu je strzelasz.

Były selekcjoner SKRYTYKOWAŁ dwóch reprezentantów Polski. Mówi o SYTYCH MINIMALISTACH

Po dobrym występie jesteś bliżej kadry meczowej na niedzielny mecz z Crystal Palace?

Tego nie wiem. Od trenera zależy czy weźmie mnie do kadry. Ja robię swoje i chcę być gotowy w każdej chwili wyjść na boisko. Zależało mi, żeby zagrać w drużynie rezerw, w której też trzeba pokazać pełny profesjonalizm. Chciałem wykonać jak największą liczbę sprintów na boisku i poczuć normalne zmęczenie po meczu. Nie narzekam, nie gadam za czyimiś plecami tylko ciężko pracuję i czekam na szansę od trenera.

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia

Czy córka Maja porozmawiała już z trenerem Biliciem, żeby wystawiał ciebie do składu? Oczywiście to żart, ale pochwaliłeś się laurką od córki, w której napisała, że porozmawia z trenerem.

Wiem, że żartujesz, ale muszę powiedzieć, że łza mi się zakręciła w oku, jak przyniosła tę laurkę. Oglądałem akurat jakiś mecz w telewizji, a ona jedna laurkę przygotowała dla mamy a drugą dała mi. Zacząłem czytać o co chodzi i zrozumiałem. Maja chodzi do szkoły, w której uczą się też dzieci trenera Bilicia. Ja albo żona spotykamy go czasami, gdy odprowadzamy Maję, która wie, że on jest moim trenerem. Niedawno mnie pytała, czemu nie gram, więc odpowiedziałem, że jest rywalizacja w drużynie i muszę czekać na szansę. Skojarzyła te wszystkie fakty i zrobiła tę laurkę. Wzruszyłem się mocno i chciałem pokazać wszystkim jak dziecko podchodzi do sprawy i dodaje sił ojcu, gdy temu nie idzie w pracy jak trzeba.

Jerzy Brzęczek ZOSTANIE po mistrzostwach Europy? Tego chciałby były selekcjoner!

To pewnie niedługo porozmawia z Biliciem, tym bardziej, że z wygrywaniem trenerowi nie idzie najlepiej - jedno zwycięstwo w 10 meczach?

Zobaczymy, czy będzie tak odważna (śmiech). Mam wspaniałą córkę i jestem z niej dumny.

Co zamierzasz zrobić, jeśli nie wywalczysz miejsca w składzie do końca roku?

Były i pozostają kontakty z klubami z Championship, również z Nottingham, i zobaczymy co się wydarzy. To będzie ważna decyzja, bo chcę grać, żeby jechać na Euro, ale pod warunkiem, że będę w formie. Reprezentacja to nie jest czyjeś hobby, ale miejsce w którym powinni się znaleźć najlepsi polscy piłkarze.

Najnowsze