Lech Poznań zakontraktował nowego zawodnika! Pierwsze zimowe wzmocnienie stało się faktem

2020-12-02 15:25 Piotr Mika
Jesper Karlström, Lech Poznań
Autor: Lech Poznań, fot. Przemysław Szyszka Jesper Karlström, Lech Poznań

Lech Poznań w ostatnich tygodniach złapał wyraźną zadyszkę. Zespół ze stolicy wielkopolski nie potrafił wygrać w Ekstraklasie, a porażką ze Standardem Liege prawie całkowicie przekreślił swoje szanse na wyjście z grupy w Lidze Europejskiej. Słabsza postawa zespołu została dostrzeżona przez zarząd, który postarał się już o pierwsze zimowe wzmocnienie drużyny.

Lech Poznań musi myśleć o przyszłości, ponieważ już teraz bardzo widoczny jest brak odpowiednich zmienników dla poszczególnych ważnych ogniw zespołu. Co więcej, bardzo wiele wskazuje na to, że zimą drużynę może opuścić Jakub Moder, który jest wypożyczony do „Kolejorza” z angielskiego Brighton.

Anglicy na tyle cenią umiejętności Polaka, że mogę skrócić jego wypożyczenie. Z tego powodu władze Lecha nie mają wyjścia, jak poszukać wzmocnienia na jego pozycji już od stycznia. I tak się właśnie stało, ponieważ wicemistrzowie Polski właśnie ogłosili, że podpisali kontrakt z 25-letnim pomocnikiem Jesperem Karlströmem.

Lech Poznań sięga po doświadczonego zawodnika

Karlström pochodzi ze stolicy Szwecji, Sztokholmu. Tam spędził całą swoją dotychczasową karierę, a przez ostatnie trzy sezony występował w barwach Djurgarden IF. W sezonie 2019 (Szwedzi grają systemem wiosna-jesień) Jesper Karlström był kapitanem tej drużyny i poprowadził ją do zwycięstwa w lidze.

 - Mogę zapewnić kibiców Lecha, że jestem zawodnikiem, który na boisku zawsze walczy na całego i nigdy nie odpuszcza. Lubię to robić. Lubię walczyć z rywalami, ale potrafię także grać piłką i mam nadzieję, że uda mi się to zaprezentować fanom już wkrótce – mówi Karlström cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Lech Poznań podpisał z Jesperem Karlströmem 3,5 letni kontrakt, obowiązujący do czerwca 2024 roku. Zawodnikiem „Kolejorza” 25-letni defensywny pomocnik stanie się 1 stycznia 2021 roku. Na tę chwilę nie podano, czy był to transfer gotówkowy i ile klub zapłacił za nowego zawodnika.

Makuszewski mocno o meczu Jagiellonii z Lechem
Najnowsze