Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Wielka zmiana

To koniec! Decyzja zapadła, Czesław Michniewicz musi się z tym pogodzić

2022-12-13 8:17

Czesław Michniewicz nie ma ostatnio lekko. Po mundialu spadła na niego ogromna krytyka i wydaje się, że już niedługo przestanie pełnić rolę selekcjonera reprezentacji Polski. PZPN poinformował w poniedziałek, że nie skorzystał z klauzuli przedłużenia jego kontraktu, ale zamierza toczyć rozmowy. W tym samym czasie Michniewicz musi pogodzić się z zakończeniem bliskiej współpracy!

Przed mistrzostwami świata chyba mało kto spodziewał się, że awans z grupy może okazać się niewystarczającym sukcesem. Polska po raz pierwszy od 36 lat awansowała do fazy pucharowej mundialu, jednak dokonała tego w słabym stylu, a po porażce w 1/8 finału z Francją wybuchło potężne zamieszanie. Brudy z szatni są prane publicznie, a najgorętszym tematem pozostaje niedoszła premia od premiera dla reprezentacji. Atmosfera wokół narodowej drużyny stała się fatalna i Michniewicz znalazł się na celowniku. Wciąż nieznana jest jego przyszłość, jednak kontrakt trenera z PZPN wygasa wraz z końcem grudnia i wszystko wskazuje na to, że nie będzie przedłużony. Cezary Kulesza rozpoczął poszukiwania następcy, choć nie skreślił ostatecznie obecnego selekcjonera. Decyzja o nieskorzystaniu z klauzuli przedłużenia kontraktu mówi jednak wiele. Prawdopodobnie 31 grudnia Michniewicz odejdzie z reprezentacji, ale nie będzie to jego jedyny koniec tego dnia.

To koniec dla Czesława Michniewicza! Decyzja zapadła

Z końcem roku wygasa umowa 52-latka z dotychczasowym agentem, Mariuszem Piekarskim! Ten poinformował już, że nie zostanie ona przedłużona. - Dużo mówiło się o naszej umowie menedżerskiej, ale mogę zdradzić, że umowa kończy się z końcem grudnia tego roku. Umowa się skończy, ale przyjaźń pozostaje - powiedział cytowany przez TVP Sport. Ujawnił też, że nie prowadził rozmów z Kuleszą, gdy ten postawił na Michniewicza na początku roku. Nie będzie przedstawicielem trenera również w trwających negocjacjach. To wszystko pokazuje, jak gorący okres przeżywa selekcjoner Biało-Czerwonych.

Michniewicz na ławce reprezentacji awansował do mistrzostw świata, utrzymał się w dywizji A Ligi Narodów i wyszedł z grupy na mundialu. Mimo to, jego pozycja jest poważnie zagrożona. Mówi się, że prezes PZPN chciałby podpisać kontrakt z Andrijem Szewczenką, ale na giełdzie nie brakuje też innych nazwisk. W poniższej galerii zobaczysz, kto może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski:

Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze

Maroko już WYGRAŁO mundial! Dawid Kubacki odpalił jak nigdy!

Co słychać w sporcie? POSŁUCHAJ!

Listen to "KUBACKI W GAZIE, Maroko już wygrało w Katarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze