Czesław Michniewicz, Tomasz Hajto

i

Autor: SEBASTIAN KUCZYNSKI/SUPER EXPRESS, AP

Burza wokół bramkarza

Tomasz Hajto krytykuje decyzję Michniewicza. Mówi o drugim dnie nieobecności tego piłkarza w kadrze, padły mocne słowa

2022-09-21 5:00

W czwartek reprezentacja Polski zagra z Holandią, a w niedzielę z Walią. To już przedostatni sprawdzian przed mundialem. Czesław Michniewicz powołał 30. piłkarzy. Czy z takim wyborem personalnym selekcjonera zgadza się były reprezentant Polski Tomasz Hajto ? - Nie mamy stabilnej kadry, bo jest pięciu-sześciu piłkarzy, którzy od kilku lat stanowią trzon kadry, a reszta to jak sinusoidy, którzy grają albo nie grają w klubach z różnych powodów – mówi Hajto.

Super Express: - Najwięcej kontrowersji dotyczy braku w kadrze Rafała Gikiewicza. Powinien w niej być?

Tomasz Hajto: - Dlatego powiedziałem o braku stabilnej kadry, bo jeśli mamy piłkarza który jest w rewelacyjnej formie w tym sezonie, z kolei Wojtek Szczęsny wraca po kontuzji, a w takiej sytuacji nawet Neuer miał problemy z formą, dlatego uważam, że Gikiewicza trzeba wziąć do kadry. Na jeden lub dwa mecze i niech się broni umiejętnościami. Jeśli zagra bardzo dobrze, to wypadnie z kadry ktoś inny – Radek Majecki albo Kamil Grabara. Uważam, że Szczęsny potrzebuje konkurencji i Gikiewicz byłby taką. Stawiam go obecnie na poziomie Wojtka do rywalizacji o numer 1 w bramce. Konkurencja powoduje wzrost jakości i umiejętności każdego, co podkreślił niedawno Robert Lewandowski mówiąc, że cały czas się uczy i rozwija, a jest coraz starszy. Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe, że Gikiewicza nie ma w kadrze.

- Selekcjoner powiedział, że Gikiewicz jest obserwowany, ale nie może powołać do kadry dziesięciu bramkarzy naraz.

- Tak jest, że gdy wszyscy kogoś się domagają, to selekcjonerzy na złość go nie biorą. Jeśli dzisiaj Szczęsny jest po kontuzji, to Gikiewicz jest dla mnie numerem 1, więc dlaczego go nie powołać? Dla mnie jest w tym wszystkim drugie dno.

Salah podpadł swoim rodakom. Zbulwersował ich wpis piłkarza po śmierci królowej Elżbiety II

- Jakie? Charakter Gikiewicza?

- Nie interesuje mnie charakter Gikiewicza. W piłce liczy się to, żeby mecze wygrywać, a nie czy się kogoś lubi albo nie. Z mojej perspektywy to Grabara jest faworytem Michniewicza i gdyby przyjechał Gikiewicz, i pokazał się z dobrej strony, to Grabara może stracić miejsce w kadrze. To nie jest tak, że selekcjoner nie może powołać dziesięciu bramkarzy, bo tak na dobrą sprawę, to nie można nie powołać Gikiewicza. Na dzisiaj są Skorupski, który broni bardzo dobrze, rewelacyjny Gikiewicz i Szczęsny po kontuzji. Kogo biorę? Dla dobra reprezentacji tego, który jest najlepszy.

- Wśród bramkarzy mamy wybór, ale wśród obrońców mniejszy. Bednarek i nie powołany do kadry Puchacz nie grają w klubach, a Kamil Glik młodszy nie będzie.

- Z moich informacji wynika, że Glik jest w tak dobrej dyspozycji, w jakiej jeszcze nie był. Trener Benevento tak przygotował go do sezonu, że wygląda jak „kulturystyczne zwierzę”. Widziałem kilka meczów, to jak się porusza i wygląda rewelacyjnie. W obronie widziałbym Glika, jako naszego Chielliniego i obok niego Wieteskę, oraz Bednarka lub Kiwiora. Wieteska gra w lidze francuskiej, którą umieszczam w TOP 4 w Europie. Tam grają mocni piłkarze, takie konie, że stawiałbym tę ligę wyżej od włoskiej. Holandia ma bardzo mobilnych piłkarzy i w czwartek czeka nas naprawdę trudne zadanie, obojętnie czy zagramy trójką czy czwórką w obronie, choć ja nie pamiętam meczu w którym zagraliśmy rewelacyjnie trzema obrońcami.

Polski obrońca podbija Niemcy, drugi gol w trzecim meczu. Wyciągnął zespół z dna tabeli [WIDEO]

Sonda
Czy Rafał Gikiewicz zasługuje na miejsce w reprezentacji?

Czy Polska wygra z Holandią i Walią? Dlaczego piłkarze zarabiają ZA DUŻO? Czy do NBA trafi kolejny Polak?

Włącz podcast SUPER SPORT i dowiedz się więcej!

Listen to "Spór o Michniewicza. Czy jest już za późno?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze