Autor: Cyfrasport Marcin Bułka, reprezentacja Polski

Nie będzie rekordu Polaka

W końcu znaleźli na niego sposób. Tak Marcin Bułka został pokonany w Nantes [WIDEO]

2023-12-03 12:28

Od początku sezonu Marcin Bułka nie schodził z ust kibiców we Francji. Po każdej kolejce bramkarz Nicei zbierał dużo komplementów pod swoim adresem. Trudno się dziwić, gdy był ścianą nie do pokonania. Jak reprezentantowi Polski poszło w tej kolejce Ligue 1?

Nie pobije rekordu Francuza

Po ostatnich występach polskiego bramkarza zastanawiano się, czy jest w stanie wyrównać rekord Ligue z czystymi kontami. Ustanowił go Gaetan Huard, bramkarz Bordeuax, w sezonie 1992/93, który nie dał się pokonać w 13 kolejnych meczach. Teraz już wiadomo, że Marcin Bułka nie wyrówna wyczynu Francuza. Nicea przegrała 0:1 z Nantes w 14. kolejce. To pierwsza porażka jego drużyny w tym sezonie. Nicea zajmuje w Liguje 1 drugie miejsce.

Tak Marcin Bułka dorastał do reprezentacji Polski. Były trener kadrowicza nie ma wątpliwości, nazywa go... Co za porównanie!

747 minut bez straty gola

Sposób na kadrowicza znalazł Florent Mollet. Polak został pokonany w 24. minucie. Pierwszy strzał obronił, skapitulował dopiero po dobitce. To oznacza, że czyste konto zachował w ośmiu spotkaniach z rzędu, a w sumie na zero z tyłu zagrał w dziesięciu meczach. Gola w lidze francuskiej nie puścił przez 747 minut. Poprzednio dwa razy pokonał go Kylian Mbappe z PSG we wrześniowym starciu.

Jacek Magiera o hicie z Rakowem. Trener Śląska o fundamentach sukcesu lidera ekstraklasy

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum