Wiadomo, gdzie Polska może zagrać w marcu! Kadra Sousy wyniesie się z Warszawy

2021-11-29 19:04
Paulo Sousa i Robert Lewandowski
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Paulo Sousa i Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski w marcu zmierzy się na wyjeździe z Rosją w walce o awans na mundial w Katarze. Jeśli natomiast wygra w tym spotkaniu, to podejmie na własnym terenie lepszego z pary Szwecja - Czechy. A gdzie konkretnie? Poza Warszawą, a o miano organizacji pojedynku walczy kilka lokalizacji, z czego jedna wiedzie prym.

"Biało-czerwoni" w bitwie o zameldowanie się na mundialu z pewnością nie pomogli sobie faktem porażki z Węgrami na zakończenie podstawowej fazy eliminacji. Z tego powodu bowiem Polacy nie zostali rozstawieni w losowaniu par barażowych. Los na szczęście nie był jednak dla nich aż tak srogi - udało się uniknąć pojedynków m.in. z Włochami czy Portugalczykami. W marcu podopieczni Paulo Sousy wyruszą do Rosji, a jeśli wygrają to spotkają się z wygranym pary Szwecja - Czechy.

ZOBACZ TEŻ: Można paść z zachwytu! Lewandowski na gali Złotej Piłki wygląda jak milion dolarów. Blask bije po oczach

Gdzi odbyłby się ten pojedynek? Praktycznie do wykluczenia jest Warszawa. Nie dość, że dopiero cztery dni przed spotkaniem okaże się, czy w ogóle dojdzie ono do skutku, to dodatkowo PGE Narodowy póki co ponownie pełni funkcję szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem. Trzeba zatem spoglądać w kierunku lokalizacji, gdzie o murawę dba się na co dzień, a zatem tam, gdzie występują drużyny klubowe.

Sonda
Polska - Rosja: Kto wygra mecz w barażu?

Jak informuje "TVP Sport", faworytem do zorganizowania ewentualnego finału barażów jest Gdańsk. Stolica Pomorza nie jest jednak sama. Swoich orędowników mają także scenariusze zorganizowania starcia w Chorzowie czy we Wrocławiu. Wszystko oficjalnie wyjasni się już w najbliższych dniach. Polski Związek Piłki Nożnej musi bowiem przekazać UEFA kompletne informacje już do 9 grudnia - nie zostało zatem wiele czasu, aby podjąć ostateczną decyzję.

Andrzej Wasilewski o konwencji WBC w Meksyku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze