Anna Lewandowska, Robert Lewandowski

i

Autor: Robert Lewandowski/Instagram. CZD.PL

Wielkie serce Lewandowskich

Wielki gest Roberta i Anny Lewandowskich! Przekazali fortunę na rzecz chorych dzieci, serce rośnie

2022-11-15 14:05

Robert i Anna Lewandowscy bez wątpienia stanowią jedną z najbardziej wpływowych par w Polsce. On jest najpopularniejszym sportowcem w kraju, ona stała się największą polską influencerką. Razem tworzą niezwykle silny związek i chętnie dzielą się swoim bogactwem z potrzebującymi. Zwłaszcza, gdy chodzi o chore dzieci. Ostatnio Lewandowscy przekazali fortunę na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie!

Dla Lewandowskich dzieci są szczególnie ważne. Sami wychowują dwie ukochane córki - pięcioletnią Klarę i dwuletnią Laurę. Dziewczynki są ich oczkiem w głowie, co zawsze podkreślają. Widać to też na co dzień, gdy zwłaszcza w mediach społecznościowych Ani można zaobserwować wielką miłość. Sukces zawodowy Roberta, który stał się jednym z najlepszych piłkarzy świata, i jego żony, która zbudowała uznaną markę, przez co stała się niezwykle wpływową influencerką, sprawił, że mogą zapewnić swoim córkom wymarzone warunki. Jednak 34-latkowie nie zapominają przy tym o potrzebujących, którzy nie mieli tyle szczęścia w życiu.

Robert i Anna Lewandowscy przekazali fortunę dla chorych dzieci! Wielki gest

Lewandowscy wielokrotnie wspierali różne inicjatywy charytatywne, a w tym roku jedną z nich było wsparcie dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wraz z fundacją "Positive Ways". W czerwcu 2022 roku odbyło się wydarzenie "Positive Ways Polska dla Hospicjum", w które mocno zaangażował się kapitan reprezentacji Polski. Na aukcjach wylicytowano m.in. jego koszulkę Bayernu Monachium za 200 tysięcy złotych, koszulkę z setnego meczu w kadrze za 120 tys. zł oraz zielone korki za 100 tys. zł. W ramach tej akcji dla Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” zostały zakupione dwa nowoczesne aparaty do znieczulenia wraz z kardiomonitorami za kwotę 500 tys. zł. Sprzęt już pracuje na bloku operacyjnym, do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach.

To nie pierwszy raz, kiedy Lewandowscy wsparli IPCZD. Od wielu lat wspomagają leczenie chorych dzieci. W przeszłości przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii, za które możliwy był zakup m.in.: sprzętu konsultacyjno-diagnostycznego, łóżek elektrycznych dla pacjentów, łóżek dla rodziców, wózka opatrunkowo-zabiegowego i pulsoksymetrów. Ania i Robert wsparli też generalny remont Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej, przekazując na ten cel 500 tys. zł. 

Sonda
Czy lubisz rodzinę Lewandowskich?

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Najnowsze