Robert Lewandowski, Albania - Polska

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Wiemy, co polscy piłkarze powiedzieli sędziemu po obrzuceniu butelkami. Ujawniamy kulisy skandalu w Albanii

2021-10-13 12:45

Zwycięstwo na tak gorącym, nieprzyjaznym terenie w Tiranie smakuje podwójnie. Ale przyznać trzeba, że takiego zamieszania podczas meczu reprezentacji nie było dawno. Przed w trakcie spotkania Albania – Polska (0:1) kibice byli lżeni atakowani, a po golu Polaków doszło do megaskandalu.

Tirana w dniu tego arcyważnego spotkania nie była przyjaznym miejscem dla Polaków. Na ulicach dochodziło do prowokacji, a pod stadionem reporterzy „Super Expressu” byli świadkami awantury. Albańczycy najpierw rzucali w małą grupkę Polaków kuflami z piwem, a potem chcieli ich bić. Od linczu naszych rodaków uratowała na szczęście policja. Nie lepiej było podczas meczu. Kibice, z którymi rozmawialiśmy po spotkaniu mówili, że wrogość była wyczuwalna na każdym kroku. W kierunku polskiego sektora leciały obelgi i butelki z wodą. Niebezpiecznie było również na ulicach – grupki albańskich chuliganów wyczekiwały pod stadionem by rozprawić się z Polakami. Ci jednak byli dość sprawnie chronieni.

Były reprezentant Polski spodziewał się piekła w Albanii. Wymowne słowa o wielkim skandalu

A sytuacja, która miała miejsce po golu Karola Świderskiego, przejdzie do niechlubnej historii albańskiej piłki. Na cieszących się Polaków spadł deszcz butelek, a sędzia zarządził zejście do szatni. „Słuchajcie, nasi kibice. Prowadzimy, 1:0, nie dajmy się sprowokować. Trzymajmy kciuki, nie dajcie się sprowokować” - mówił przez megafon rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, kiedy piłkarze wracali na boisko. Po meczu natomiast Świderski nie mógł udzielić wywiadu na boisku, bo w jego kierunku leciały butelki. No właśnie. Jak się dowiedzieliśmy, nasi piłkarze od razu prosili sędziego, żeby ten mecz dokończyć. Chcieli w sportowej walce pokonać Albańczyków, a nie liczyć na walkower. I tak też się stało, dlatego to zwycięstwo na gorącym terenie smakuje podwójnie.

Jan Tomaszewski GRZMI po skandalu: Barbarzyńcy! Mam nadzieję, że FIFA ich wykluczy

Sonda
Czy Polska awansuje na Mistrzostwa Świata Katar 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze